Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно уравнивания прав сторон кредитных правоотношений и защиты заемщиков от двойного взыскания задолженности по одному и тому же кредитному договору)

Проект закона Украины от 22.09.2014 № 5097
Дата рассмотрения: 22.09.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зрівняння прав сторін кредитних правовідносин та захисту позичальників від подвійного стягнення заборгованості за одним і тим самим кредитним договором)

Верховна Рада України постановляє:

І. У Законі України "Про іпотеку" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 38, ст. 313):

1) абзац 1 статті 33 викласти у наступній редакції:

"У разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням виключно шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Звернення стягнення на інше майно боржника не допускається. Право іпотекодержателя на звернення стягнення на предмет іпотеки також виникає з підстав, встановлених статтею 12 цього Закону".

II. У Законі України "Про заставу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 47, ст. 642):

1) Абзац 1 статті 20 викласти у наступній редакції:

"Заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором. Заставодержатель вправі задовольнити свої вимоги за зобов'язанням виключно шляхом звернення стягнення на предмет застави. Звернення стягнення на інше майно боржника не допускається.".

2) Статтю 24 виключити.

III. Перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк після дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України 

О. Турчинов

Опрос