Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об освобождении военнослужащих и других лиц от уголовной ответственности и наказания за совершение деяний, имеющих признаки военных преступлений, которые были совершены в ходе проведения антитеррористической операции

Проект закона Украины от 10.09.2014 № 5056
Дата рассмотрения: 10.09.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про звільнення військовослужбовців та інших осіб від кримінальної відповідальності та покарання за вчинення діянь, які мають ознаки військових злочинів, що були вчинені в ході проведення антитерористичної операції

Цей Закон визначає умови та порядок звільнення від кримінальної відповідальності та покарання осіб, що вчинили діяння, які мають ознаки окремих військових злочинів, в ході проведення антитерористичної операції.

Стаття 1. Особи, на яких поширюється дія Закону

1. Особами, що підлягають звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, є військовослужбовці Збройних Сил України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства України, що беруть участь в антитерористичній операції, та є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні діянь, що містять ознаки злочинів (у тому числі за сукупністю), передбачених статтями 402, 403, 407, 408 Кримінального кодексу України.

2. Звільненню від покарання підлягають особи, які є засудженими за вчинення злочинів, передбачених частиною першою цієї статті Закону, скоєних за період, передбачений статтею 2 Закону.

Стаття 2. Період вчинення діянь, за вчинення яких особи підлягають звільненню від кримінальної відповідальності та покарання

1. Звільненню від кримінальної відповідальності та покарання підлягають особи, зазначені у статті 1 цього Закону, у разі якщо діяння, передбачені цим Законом, були вчинені ними з моменту набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014 до 10 вересня 2014 року включно.

Стаття 3. Особливості звільнення від кримінальної відповідальності та покарання

1. Кримінальні провадження, відкриті відносно осіб, на яких поширюється дія цього Закону, підлягають закриттю органами прокуратури.

2. У разі, якщо у кримінальних провадженнях складено обвинувальний акт, питання про звільнення від кримінальної відповідальності обвинувачених (підсудних), на яких поширюється дія цього Закону, вирішується судом.

3. Питання стосовно звільнення обвинувачених (підсудних) від кримінальної відповідальності, щодо яких ухвалено обвинувальний вирок, який станом на момент набрання чинності цим Законом оскаржується в апеляційному порядку, вирішується судом апеляційної інстанції.

4. У разі набрання вироком законної сили, питання щодо звільнення від відбування покарання (частини покарання) осіб, на яких поширюється дія цього Закону, вирішується судом за клопотанням засудженого, його захисника або прокурора, який здійснює підтримання державного обвинувачення.

Стаття 4. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Положення Закону України "Про застосування амністії в Україні", Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України застосовуються під час виконання цього Закону в частині, що йому не суперечить.

 

Голова Верховної Ради
України

О. В. ТУРЧИНОВ

Опрос