Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об образовании" относительно образовательных гарантий для студентов, курсантов, слушателей, стажеров, клинических ординаторов, аспирантов, докторантов и педагогических, научно-педагогических работников на период прохождения ими военной службы в связи с мобилизацией

Проект закона Украины от 15.05.2014 № 4889
Дата рассмотрения: 15.05.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо освітніх гарантій для студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів та педагогічних, науково-педагогічних працівників на період проходження ними військової служби у зв'язку із мобілізацією

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 34, ст. 451) такі зміни:

1. Частину 1 статті 51 доповнити новими абзацами наступного змісту: "збереження місця навчання (у тому числі за рахунок коштів державного бюджету для осіб, які навчалися за рахунок цих коштів) у навчальних закладах на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань України.

відстрочку на складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань України.".

2. Статтю 53 доповнити частиною п'ятою та викласти у редакції: "5.Студентам, курсантам, слухачам, стажистам, клінічним ординаторам, аспірантам, докторантам, у зв'язку із проходженням військової служби за призовом під час мобілізації, в особливий період зберігаються додаткові види соціального і матеріального забезпечення передбачені цим Законом.".

3. Частину 3 статті 57 після слів "переведення за цих чи інших обставин на іншу роботу," доповнити словами "або проходження ним військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань України".

4. Частину 5 статті 61 доповнити абзацом шостим наступного змісту: "Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або за надання додаткових освітніх послуг для осіб, які перервали навчання у навчальних закладах у зв'язку із їх призовом під час мобілізації для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань України зменшується з урахуванням перерваного та оплаченого строку навчання.".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Передбачені цим Законом зміни застосовуються до студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів, які призвані під час мобілізації для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань України до набрання чинності цим Законом.

3. Кабінету Міністрів України:

у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос