Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский кодекс Украины и Гражданский процессуальный кодекс Украины относительно восстановления гражданской дееспособности физического лица, которое было признано недееспособным

Проект закона Украины от 24.04.2014 № 4763
Дата рассмотрения: 24.04.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Цивільного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України щодо поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У статті 42 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003, NN 40 - 44, ст. 356) частину першу викласти в такій редакції:

"1. За заявою опікуна, органу опіки та піклування, або самої фізичної особи, яка була визнана недієздатною, суд поновлює цивільну дієздатність фізичної особи, яка була визнана недієздатною, і припиняє опіку, якщо буде встановлено, що внаслідок видужання або значного поліпшення її психічного стану у неї поновилася здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.".

2. У статті 241 Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 08.10.2004, N 40, стаття 492) частину четверту викласти в такій редакції:

"4. Скасування рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною, в разі її видужання або значного поліпшення її психічного стану здійснюється за рішенням суду на підставі відповідного висновку судово-психіатричної експертизи за заявою опікуна, органу опіки та піклування, або самої фізичної особи, яка була визнана недієздатною.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей закон набирає чинності через десять днів з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос