Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" (относительно дополнительного источника финансирования работ по достройке объектов незавершенного строительства)

Проект закона Украины от 16.04.2014 № 4714
Дата рассмотрения: 16.04.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо додаткового джерела фінансування робіт із добудови об'єктів незавершеного будівництва)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 34, ст. 343) такі зміни:

1) назву статті після слова "інфраструктури" доповнити словами "та забезпеченні будівельних потреб";

2) частину першу після слова "інфраструктури" доповнити словами "та забезпеченні будівельних потреб";

3) частину другу викласти таким чином:

"2. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, а також, відповідно до частини десятої цієї статті, в фінансуванні робіт із добудови об'єктів незавершеного будівництва";

4) частину третю після слова "інфраструктури" доповнити словами "та забезпеченні будівельних потреб";

5) частину четверту після слова "інфраструктури" доповнити словами "та забезпеченні будівельних потреб";

6) частину п'яту після слова "інфраструктури" доповнити словами "та забезпеченні будівельних потреб";

7) частину шосту викласти таким чином:

"6. Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

7. Органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.

8. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

У разі зміни замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь";

8) частину сьому після слова "інфраструктури" доповнити словами "та забезпеченні будівельних потреб";

9) частину восьму викласти таким чином:

"8. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

У разі зміни замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь";

10) частину дев'яту викласти таким чином:

"9. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є:

1) розмір пайової участі;

2) строк (графік) сплати пайової участі;

3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором";

11) частину десяту викласти таким чином:

"10. Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту, мають використовуватися для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

За рішенням органу місцевого самоврядування, яким було встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту, може прийматись рішення про спрямування сплачених коштів пайової участі на фінансування робіт із добудови об'єктів незавершеного будівництва, будівництво яких здійснювалось із залученням коштів фізичних осіб, в межах відповідного населеного пункту.

Рішення органу місцевого самоврядування про спрямування коштів пайової участі у розвитку інфраструктури та забезпеченні будівельних потреб населеного пункту на фінансування робіт із добудови об'єктів незавершеного будівництва, може стосуватись лише таких об'єктів:

1) будівництво яких здійснювалось із залученням коштів фізичних осіб і припинено через банкрутство, ліквідацію або фактичну відсутність забудовника за зареєстрованим місцезнаходженням і неможливості його встановлення;

2) будівництво яких здійснювалось із залученням коштів фізичних осіб і фактично не здійснюється понад три роки".

2. Цей закон набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос