Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно особенностей регулирования отношений субъектов естественных монополий на временно оккупированной территории Автономной Республики Крым и города Севастополь

Проект закона Украины от 16.04.2014 № 4713
Дата рассмотрения: 06.06.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання відносин суб'єктів природних монополій на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 23 Закону України "Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 1, ст. 1 із наступними змінами) доповнити новими частинами такого змісту:

"Норми цього Закону щодо зобов'язань Оптового ринку електричної енергії України та енергопостачальників з купівлі електричної енергії у енергогенеруючих компаній не застосовуються щодо купівлі електричної енергії, яка виробляється такими енергогенеруючими компаніями на об'єктах електроенергетики, які розташовані на тимчасово окупованій території.

Оплата за електричну енергію споживачами та/або іншими суб'єктами господарювання, що здійснюють господарську діяльність на тимчасово окупованій території, які купують електричну енергію у суб'єктів електроенергетики, які мають ліцензію з постачання електричної енергії та/або ліцензію з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, і здійснюють зазначену діяльність на тимчасово окупованій території здійснюється у національній або іноземній валюті на поточні рахунки таких суб'єктів електроенергетики".

2. Статтю 9 Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 48, ст. 566 із наступними змінами) доповнити новою частиною такого змісту:

"4. Особливості регулювання правових, економічних та організаційних відносин, пов'язаних пов'язаних з купівлею, продажем, постачанням, розподілом, транспортуванням та зберіганням природного газу на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим та міста Севастополь, встановлюються Кабінетом Міністрів України".

3. Статтю 66 Закону України "Про телекомунікації" (Відомості Верховної Ради України, N 12 із наступними змінами) після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:

"3. Державному регулюванню не підлягають тарифи та розрахункові такси на будь-які послуги, що надаються на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь".

4. Частину першу статті 4 Закону України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради, 2013, N 17, ст. 148 із наступними змінами):

доповнити пунктом 14 такого змісту:

"14) товарів, робіт та послуг за умови що замовник є суб'єктом електроенергетики, який провадить діяльність з виробництва, передачі, розподілу, купівлі-продажу, постачання електричної енергії на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь".

5. Частину четверту статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (Голос України, 2014, 04, 19.04.2014 N 78) доповнити пунктом 11 такого змісту:

"11) юридичних осіб, які здійснюють діяльність з виробництва, передачі, розподілу, купівлі-продажу, постачання електричної енергії на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.".

6. Підпункт "г" пункту 4 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (Відомості Верховної Ради України, 1993, N 17 (27.04.93), ст. 184 із наступними змінами) викласти в новій редакції такого змісту:

"г) використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави, за винятком:

отримання оплати товарів, робіт та послуг, що виробляються, надаються на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь суб'єктами природних монополій та суміжних ринків, а також операторами телекомунікацій, що здійснюють господарську діяльність на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь;

розрахунків суб'єктів природних монополій та суміжних ринків, операторів телекомунікацій, які здійснюють господарську діяльність на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, за товари, роботи, послуги, а також оплати праці на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь;";

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

2. Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

3. Кабінету Міністрів України в місячний термін:

1) прийняти нормативно правові акти на виконання цього Закону;

2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

3) забезпечити прийняття органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

4) забезпечити приведення нормативно-правових актів органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

4. Національному банку України в місячний термін розробити нормативно-правові акти щодо визначення особливостей здійснення грошових розрахунків в національній та іноземній валюті за товари, роботи, послуги, що постачаються суб'єктами природних монополій та суміжних ринків на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

 

Голова Верховної Ради України

О. Турчинов

Опрос