Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законодательные акты Украины относительно порядка назначения и исполнения наказания в виде пожизненного лишения свободы

Проект закона Украины от 10.04.2014 № 4679
Дата рассмотрения: 10.04.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до законодавчих актів України щодо порядку призначення та виконання покарання у виді довічного позбавлення волі

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131) такі зміни:

1. Частину другу статті 64 викласти у такій редакції:

"2. Довічне позбавлення волі не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років, а також до жінок.";

2. Статтю 68 доповнити новою частиною четвертою наступного змісту:

"4. Довічне позбавлення волі за готування до злочину та за замах на злочин не застосовується."

У зв'язку з цим частину четверту статті 68 вважати частиною п'ятою та викласти її в наступній редакції:

"5. При призначенні покарання співучасникам злочину суд, керуючись положеннями статей 65 - 67 цього Кодексу, враховує характер та ступінь участі кожного з них у вчиненні злочину. При цьому організатору, підбурювачу та пособнику не може призначатися максимальний строк або розмір найбільш суворого виду покарання, передбаченого в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, за якою така особа підлягає кримінальній відповідальності."

3. Частину першу статті 81 після слів "позбавлення волі" перед комою доповнити словами "або довічного позбавлення волі";

4. Частину третю статті 81 доповнити новим пунктом четвертим наступного змісту:

"4) не менше п'ятнадцяти років покарання у виді довічного позбавлення волі.".

5. Частину першу статті 82 викласти в наступній редакції:

"1. Особам, що відбувають покарання у виді обмеження, позбавлення волі або довічного позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м'яким покаранням. У цих випадках більш м'яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком. У випадку заміни покарання у виді довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням може бути лише позбавлення волі на строк не менше двадцяти п'яти років.".

6. Частину четверту статті 82 доповнити новим пунктом четвертим наступного змісту:

"4) не менше десяти років покарання у виді довічного позбавлення волі."

II. Внести до Кримінально-виконавчого кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004, N 3-4, ст. 21) такі зміни:

1. Абзац четвертий частини другої статті 18 після слів "позбавленням волі на певний строк в порядку" перед комою доповнити словами "заміни невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням".

2. Абзац п'ятий частини другої статті 18 після слів "позбавленням волі на певний строк в порядку" перед комою доповнити словами "заміни невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням".

3. Абзац третій частини п'ятої статті 151 викласти в наступній редакції:

"одержувати один раз на місяць короткострокове побачення тривалістю три години з родичами або іншими особами у присутності представника колонії та один раз на три місяці тривале побачення. Тривале побачення надається з правом спільного проживання на одну добу і тільки з близькими родичами (подружжя, батьки, діти, всиновлювачі, всиновлені, рідні брати й сестри, дід, баба, онуки), а також подружжю, яке проживало однією сім'єю, але не перебувало у шлюбі, за умови, що в них є спільні неповнолітні діти. Оплата послуг за користування кімнатами короткострокових і тривалих побачень здійснюється засудженими або їх родичами чи іншими особами за рахунок власних коштів.".

4. В частині шостій статті 151 слово "десяти" замінити на слово "п'яти".

5. В частині сьомій статті 151 слово "двадцяти" замінити на слово "десяти".

6. Статтю 151-2 виключити.

7. Частину сьому статті 154 після слів "не менше п'яти років" перед комою доповнити словами "або довічного позбавлення волі".

III. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України 

О. В. Турчинов 

Опрос