Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гарантий для работников на время исполнения обязанностей в связи с мобилизацией)

Проект закона Украины от 09.04.2014 № 4670
Дата рассмотрения: 17.06.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину третю статті 119 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N 50, ст. 375) доповнити новим реченням такого змісту:

"Після звільнення з військової служби таким працівникам надається попередня робота (посада), а при її відсутності інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації (його правонаступникові).".

2. Статтю 15 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490):

1) доповнити новою частиною другою такого змісту:

"Прийняття на державну службу осіб, які займали посади державного службовця та були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, здійснюється без конкурсного відбору на збережену або, як виняток, на рівнозначну посаду.";

2) доповнити новою частиною сьомою такого змісту:

"Стосовно осіб, які займали посади державного службовця та були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією спеціальна перевірка встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" не проводиться.".

3. У Законі України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 33, ст. 175):

1) статтю 5 доповнити новою частиною четвертою такого змісту:

"Стосовно осіб, які займали посади зазначені в абзаці четвертому статті 3 цього Закону та були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, при прийнятті (поверненні) на службу в органи місцевого самоврядування спеціальна перевірка встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" не проводиться.";

2) статтю 10 доповнити новою частиною другою такого змісту:

"Прийняття (повернення) на службу в органи місцевого самоврядування осіб, які займали посади зазначені в абзаці п'ятому частини першої цієї статті та були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, здійснюється без конкурсного відбору на збережену або, як виняток, на рівнозначну посаду.".

4. Статтю 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 40, ст. 290) доповнити новою частиною п'ятою такого змісту:

"5. За депутатом місцевої ради, який працював у раді на постійній основі та був призваний на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією гарантується:

збереження роботи (посади) в органі місцевого самоврядування на особливий період, але не більше одного року, за умови звільнення з такої військової служби до закінчення строку повноважень депутата місцевої ради;

збереження попередньої роботи (посади) на якій він перебував до обрання депутатом, в порядку визначеному частиною другою цієї статті, за умови звільнення з такої військової служби після закінчення строку повноважень депутата місцевої ради.";

5. Абзац четвертий частини першої статті 11 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 40, ст. 404) викласти в такій редакції:

"Спеціальна перевірка не проводиться:

щодо кандидата на посаду, який перебуває на посаді в державному органі, органі місцевого самоврядування та призначається в порядку переведення на посаду в іншому державному органі, органі місцевого самоврядування;

щодо осіб, які звільнилися з посад в державному органі, органі місцевого самоврядування за призовом на військову службу у зв'язку з мобілізацією та приймаються (повертаються) на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування, після проходження ними такої військової служби.".

II. Цей Закон набирає чинності на наступний день, з дня його офіційного опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

О. Турчинов

Опрос