Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно производства и оборота слабоалкогольних напитков, содержащих кофеин

Проект закона Украины от 08.04.2014 № 4656
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва і обігу слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 46, ст. 345 із наступними змінами):

1) доповнити Закон новою статтю 7-1 такого змісту:

"Стаття 7-1. Виробництво слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн

Виробництво слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн та призначені для реалізації на території України, здійснюється з урахуванням особливостей передбачених цим Законом щодо їх маркування і розливу у тару.

Виробництво слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн в концентрації, що перевищує 0,4 грама на 1 літр напою, забороняється, крім виробництва на експорт за умови вивезення готової продукції за межі митної території України.";

2) доповнити статтю 11 частиною 2-1 такого змісту:

"2-1. Маркування і розлив слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн та призначені для реалізації на території України, здійснюється з урахуванням таких особливостей:

на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) зазначених напоїв додатково вказується вміст кофеїну (в грамах з розрахунку на 1 літр напою) та робиться текст попередження такого змісту: "Цей напій містить алкоголь та кофеїн, тому може бути небезпечним для Вашого здоров'я. Вживати не більше однієї порції (500 мл) на добу.".

розлив здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару або бляшанки із харчового алюмінію місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,33 л, 0,35 л, 0,37 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л.";

3) у статті 15-3:

доповнити частину першу новим пунктом 12 такого змісту:

"12) в усіх місцях торгівлі з 24 до 6 години (для слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн).";

доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:

"Забороняється продаж слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн, за наявності будь-якої з таких підстав:

концентрація кофеїну перевищує 0,4 грама на 1 літр напою;

місткість пляшки складає більш ніж 0,5 літра.".

У зв'язку з цим частини третю - восьму вважати відповідно частинами четвертою - дев'ятою.

2. Абзац перший частини сьомої статті 22 Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 8, ст. 62; 2008 р., N 18, ст. 197) доповнити новим другим реченням такого змісту: "Реклама слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн, повинна додатково супроводжуватися текстом попередження такого змісту: "Цей напій містить алкоголь та кофеїн, тому може бути небезпечним для Вашого здоров'я. Вживати не більше однієї порції (500 мл) на добу.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд, прийняття і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос