Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно усовершенствования механизма взимания налога на лекарственные средства и изделия медицинского назначения)

Проект закона Украины от 10.04.2014 № 4645-3
Дата рассмотрения: 10.04.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення механізму справляння податку на лікарські засоби та вироби медичного призначення)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011 р., N 13-14, N 15-16, N 17, ст. 112 із наступними змінами) такі зміни:

1. Доповнити статтю 189 пунктом 189.15 наступного змісту:

"189.15. Базою оподаткування для операцій, зазначених у підпункті "в" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, є договірна вартість товарів, визначена з урахуванням державного регулювання цін".

2. Підпункт "в" пункту 193.1 статті 193 викласти у такій редакції:

"в) 7 відсотків по операціях з:

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я";

3. Доповнити пункт 197.1. статті 197 підпунктом 197.1.32 наступного змісту:

"197.1.32. Постачання на митній території України та ввезення на митну територію України:

а) лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

б) лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я".

4. Доповнити підрозділ 10 розділу XX пунктом 24 наступного змісту:

"24. Зупинити дію підпункту "в" пункту 193.1 статті 193, підпункту 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 розділу V Податкового кодексу України до 1 січня 2015 року.

Норма підпункту 197.1.32 пункту 197.1 статті 197 розділу V Податкового кодексу України втрачає чинність 31 грудня 2014 року".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Встановити, що з 1 квітня 2014 року до моменту набрання чинності цим Законом до платників податку на додану вартість, які застосовують ставку 7 відсотків до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги нормативно-правових актів щодо відображення у касовому чекові відомостей: про код ставки податку на додану вартість за одиницею товару; загальної суми податку на додану вартість за кожною позицією (групою товарів); загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість тощо.

3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх підзаконних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос