Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обеспечения возможности проведения выборов, которые были назначены до введения чрезвычайного или военного положения)

Проект закона Украины от 01.09.2014 № 4567а
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення можливості проведення виборів, що були призначені до введення надзвичайного або воєнного стану)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 28, ст. 224):

1) статтю 10 викласти у такій редакції:

"Під час дії воєнного стану не можуть бути достроково припинені повноваження Верховної Ради України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування.

У разі призначення виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад до моменту введення воєнного стану їх повноваження припиняються у день відкриття першого засідання обраної Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради.".

2) статтю 11 викласти у такій редакції:

"Верховна Рада України в разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях збирається у дводенний строк без скликання і працює у сесійному режимі.

Керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності зобов'язані сприяти негайному прибуттю народних депутатів України на засідання Верховної Ради України та здійсненню їх повноважень.

У разі закінчення строку повноважень Верховної Ради України під час дії воєнного стану її повноваження продовжуються до дня першого засідання першої сесії Верховної Ради України, обраної після скасування воєнного стану.

У разі призначення виборів до Верховної Ради України до моменту введення воєнного стану повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання обраної Верховної Ради України.

Повноваження Верховної Ради України, передбачені Конституцією України, в період воєнного стану не можуть бути обмежені.".

3) абзац четвертий частини першої статті 19 викласти у такій редакції:

"проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування, окрім виборів, що були призначені до моменту введення воєнного стану".

II. Внести зміни до Закону України "Про правовий режим надзвичайного стану" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 23, ст. 176):

1) статтю 11 викласти у такій редакції:

"Під час дії надзвичайного стану не можуть бути відповідно достроково припинені чи обмежені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування.".

2) статтю 12 викласти у такій редакції:

"У разі введення надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях Верховна Рада України приймає рішення про продовження сесії або її роботи в пленарних засіданнях протягом усього періоду дії надзвичайного стану.

Якщо Указ Президента України про введення надзвичайного стану на всій території України чи в окремих її місцевостях виданий у міжсесійний період, Верховна Рада України збирається у дводенний строк без скликання і працює у сесійному режимі.

Керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій усіх форм власності зобов'язані сприяти негайному прибуттю народних депутатів України на засідання Верховної Ради України та здійсненню їх повноважень.

У разі закінчення строку повноважень Верховної Ради України під час дії надзвичайного стану її повноваження продовжуються до дня першого засідання першої сесії Верховної Ради України, обраної після скасування надзвичайного стану.

У разі призначення виборів до Верховної Ради України до моменту введення надзвичайного стану повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання обраної Верховної Ради України.

Дія цієї статті поширюється також на діяльність Верховної Ради Автономної Республіки Крим, якщо на всій або частині території Автономної Республіки Крим введено надзвичайний стан.".

3) абзац п'ятий частини першої статті 21 викласти у такій редакції:

"проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування, окрім виборів, що були призначені до моменту введення надзвичайного стану".

4) частину другу статті 21 викласти у такій редакції:

"На період дії надзвичайного стану продовжується, у разі закінчення, строк повноважень представницьких органів місцевого самоврядування, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Верховної Ради України, окрім випадків призначення виборів до моменту введення надзвичайного стану.".

III. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

 

Опрос