Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях выполнения кредитных обязательств на территории проведения антитеррористической операции

Проект закона Украины от 01.09.2014 № 4566а
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про особливості виконання кредитних зобов'язань на території проведення антитерористичної операції

Цей Закон спрямований на захист прав та законних інтересів фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які проживають або зареєстровані на територіях Донецької та Луганської областей які не можуть виконати своїх кредитних зобов'язань у зв'язку із проведенням антитерористичної операції.

Стаття 1. Мораторій на нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за кредитними зобов'язаннями

1. Встановити мораторій у період проведення антитерористичної операції, а також протягом 365 днів з моменту її закінчення на нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за кредитними зобов'язаннями, що виникли між банком та позичальниками:

- фізичними особами, які мають зареєстроване місце проживання на адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, та які отримали кредит на придбання транспортного засобу, житлової нерухомості або майнових прав на житлову нерухомість для власного проживання на загальну суму, що не перевищує 5 млн. грн. за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014;

- фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані в адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, та які отримали кредит на потреби підприємницької діяльності на загальну суму, що не перевищує 25 млн. грн. за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014;

- юридичними особами, які зареєстровані в адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, у яких протягом 2013 року обсяг доходу не перевищував 50 млн. грн. та які отримали кредит на загальну суму, що не перевищує 40 млн. грн. за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014.

Стаття 2. Мораторій на стягнення на предмет іпотеки (застави)

1. Встановити мораторій на адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, у період проведення антитерористичної операції, а також протягом 365 днів з моменту її закінчення на стягнення на предмет іпотеки (застави), якими забезпечені кредитні зобов'язання, визначені статтею 1 цього Закону.

Стаття 3. Право на проведення реструктуризації зобов'язань в іноземній валюті

1. У випадку отримання кредиту в іноземній валюті позичальник має право протягом строку, визначеного статтею 1 цього Закону, звернутися до банку із заявою про проведення реструктуризації зобов'язань за кредитом, визначеним статтею 1 цього Закону, шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за кредитними договорами на національну валюту.

2. Банк у строк до одного місяця з дня отримання письмової заяви позичальника зобов'язаний провести реструктуризацію зобов'язань за кредитом. Реструктуризація зобов'язань за кредитом проводиться шляхом внесення змін до договору, які передбачають:

1) перерахування несплачених зобов'язань за кредитом в гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим на дату проведення реструктуризації. Плата за користування кредитом після перерахування встановлюється до кінця дії договору зі змінами у розмірі фіксованої процентної ставки, яка діяла за кредитом до моменту реструктуризації;

Невід'ємною частиною договору зі змінами має бути графік платежів за кредитом, в якому визначається розмір щомісячного платежу на період дії кредитного договору. Розмір щомісячного платежу за реструктуризованими зобов'язаннями не може перевищувати розміру місячного платежу за таким кредитом до його реструктуризації, перерахованим в гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим станом на 01.01.2014;

2) частина зобов'язань позичальника, що визначається як різниця між сумою зобов'язань за кредитом на дату реструктуризації, перерахованою у гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим на дату проведення реструктуризації, та сумою цих зобов'язань, перерахованою у гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим на 01.01.2014, підлягає сплаті позичальником останніми платежами за графіком платежів за кредитом.

Зобов'язання, визначені відповідно до пункту 2 частини другої цієї статті, можуть бути прощені банком на умовах та в порядку, визначених у договору зі змінами.

Банку забороняється вимагати від позичальника сплати будь-яких платежів, зборів, комісій, тощо на свою користь за проведення та оформлення реструктуризації зобов'язань за кредитом.

Стаття 4. Порядок визначення адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких проводиться антитерористична операція

1. Порядок визначення адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких проводиться антитерористична операція, та перелік документів, якими підтверджуються підстави для застосування мораторію, визначеного статтею 1 та статтею 2 цього Закону, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 5. Прикінцеві положення

1. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.

2. Кабінету Міністрів України протягом 15 днів з дати набрання чинності цим Законом:

розробити та привести у відповідність із цим Законом відповідні нормативно-правові акти;

забезпечити розроблення та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів відповідно до цього Закону.

3. Національному банку України протягом 15 днів з дати набрання чинності цим Законом привести у відповідність із цим Законом власні нормативно-правові акти.

4. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

О. Турчинов

Опрос