Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины от 7 июля 2010 года N 2453-VI "О судоустройстве и статусе судей"

Проект закона Украины от 24.03.2014 № 4540
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів"

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., NN 41-45, ст. 529) наступні зміни.

1. Доповнити статтю 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" пунктом 7, який викласти в наступній редакції:

"7. Судді, які займають адміністративні посади, не можуть бути обрані або призначені до складу Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України та рад суддів".

2. Доповнити частину 4 статті 122 Закону реченням наступного змісту:

"Судді, які займають адміністративні посади в судах, секретарі судових палат не можуть бути членами ради суддів"

3. Доповнити частину 2 статті 127 Закону реченням наступного змісту: "Не можуть бути обраними до складу Ради суддів України судді, які обіймають адміністративні посади в судах, та секретарі судових палат"

4. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Перехідні положення

1. Не пізніше п'ятнадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом у всіх судах загальної юрисдикції, адміністративних та господарських судах проводяться збори суддів з метою висунення кандидатів у делегати на відповідну конференцію суддів з числа суддів цих судів, виходячи з досвіду роботи кандидатів та їх авторитету.

2. До складу кандидатів у делегати на відповідну конференцію суддів не можуть бути обрані судді, які займають посади голови, заступника голови суду, секретарі судових палат та судді, які займали зазначені посади протягом останніх трьох (може бути - п'яти років, або починаючи з 2010 року).

Пропозиції щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів адміністративних, господарських судів та загальних судів подаються безпосередньо до ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів та судів загальної юрисдикції.

Проведення конференцій суддів загальних, адміністративних, господарських судів покладається на відповідні ради суддів.

Конференції суддів формують новий склад рад суддів, обирають делегатів на з'їзд суддів України та зі складу делегатів обирають членів організаційного комітету з проведення з'їзду суддів України за принципом рівного представництва від кожної конференції суддів- по три делегати.

Не пізніше п'ятнадцяти днів після закінчення строку, передбаченого пунктом 1 перехідних положень, організаційний комітет з проведення з'їзду суддів України організовує проведення з'їзду в порядку, передбаченому Законом України "Про судоустрій і статус суддів". На першому засіданні організаційного комітету обирається його голова, який відкриває засідання з'їзду суддів України.

З'їзд суддів України формує новий склад Ради суддів України відповідно до цього Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос