Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно порядка реабилитации, в том числе реабилитации умершего)

Проект закона Украины от 20.03.2014 № 4504
Дата рассмотрения: 20.03.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо порядку реабілітації, в тому числі реабілітації померлого)

Верховна Рада України постановляє:

1. У Кримінальному процесуальному кодексі України від 13 квітня 2012 року (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., N 9-10, N 11-12, N 13, ст. 88):

1) Назву глави 9 викласти в такій редакції: "Відшкодування (компенсація) шкоди у кримінальному провадженні, цивільний позов, реабілітація".

2) Статтю 130 викласти в такій редакції:

"Стаття 130. Відшкодування (компенсація) шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю. Реабілітація

1. Шкода, завдана незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, відшкодовується державою за рахунок Державного бюджету України у випадках та в порядку, передбачених законом. Відшкодування шкоди особі, незаконно притягнутій до кримінальної відповідальності, здійснюється в порядку реабілітації.

2. Реабілітацією є визнання особи такою, що вважається невинуватою у вчиненні певного кримінального правопорушення, а також подальше відшкодування завданої їй майнової та/або моральної шкоди, поновлення інших прав, свобод та інтересів особи, порушених у зв'язку з незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

3. Право на реабілітацію має:

1) виправданий;

2) підозрюваний, обвинувачений, підсудний у кримінальному провадженні, закритому на підставах, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої, пунктом 2 частини другої статті 284 цього Кодексу;

3) засуджений - у разі повного або часткового скасування обвинувального вироку суду та закриття кримінального провадження на підставах, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої, пунктом 2 частини другої статті 284 цього Кодексу.

4) особа, стосовно якої застосовано примусові заходи медичного чи виховного характеру - у разі скасування ухвали суду про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру.

4. Не допускається закриття кримінального провадження у зв'язку зі смертю підозрюваного, обвинуваченого слідчим або прокурором у разі, якщо близькі родичі, спадкоємці, громадські об'єднання або захисник померлого підозрюваного, обвинуваченого наполягають на завершенні досудового розслідування та судовому розгляді кримінального провадження з метою реабілітації померлого. У разі смерті підозрюваного, обвинуваченого його близькі родичі, спадкоємці, громадські об'єднання можуть залучити захисника для здійснення захисту померлого підозрюваного, обвинуваченого під час кримінального провадження та судового розгляду з метою реабілітації померлого.

5. При ухваленні судового рішення за результатами судового провадження, якщо таке рішення дає особі право на реабілітацію, або окремою ухвалою суду суд з власної ініціативи або за заявою про реабілітацію особи, яка має право на реабілітацію (або її захисника, чи законного представника, чи близьких родичів, спадкоємців померлого, чи громадського об'єднання) суд визнає особу такою, що вважається невинуватою у вчиненні певного кримінального правопорушення, та від імені держави приносить офіційні вибачення реабілітованому за виявлені під час судового провадження незаконні рішення, дії чи бездіяльність органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.".

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос