Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно реализации права голоса

Проект закона Украины от 14.08.2014 № 4503а
Дата рассмотрения: 14.08.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації права голосу

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 10 - 11, ст. 73) такі зміни:

1. Частину третю статті 26 доповнити абзацом другим наступного змісту:

"До складу окружної чи дільничної виборчої комісії не можуть входити особи, яким на день голосування виповнюється 65 років.".

2. Частину сьому статті 26 доповнити абзацом третім наступного змісту:

"Голова, заступник голови, секретар окружної чи дільничної виборчої повинні мати освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.".

3. Частину першу статті 41 доповнити абзацом другим наступного змісту:

"Дільничні виборчі комісії не пізніш як за п'ять днів до дня голосування подають до органу ведення Державного реєстру виборців за місцезнаходженням відповідної виборчої дільниці повідомлення про включення виборців до уточненого списку виборців у зв'язку з тимчасовою зміною місця голосування без зміни виборчої адреси. Підставою для включення до уточненого списку виборців є заява виборця подана особисто до відповідної дільничної виборчої комісії.".

4.У частині другій статті 41 після слів "передбачені частиною першою" додати слова "та третьою".

4. У першому реченні частини третьої статті 41 після слів "відповідної виборчої дільниці" слова "або за своєю виборчою адресою" виключити.

II. Внести до Закону України "Про державний реєстр виборців" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 20, ст. 282) такі зміни:

1. У частині третій статті 7 третє речення: "Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою встановленою Центральною виборчою комісією, яка видається виборцю." виключити.

2. Доповнити статтю 7 частиною 4 наступного змісту:

"4. Орган ведення Реєстру може тимчасово змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси у порядку, визначеному статтею 41 Закону України "Про вибори народних депутатів України"."

III. Прикінцеві положення

1. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

3. Центральній виборчій комісії у десятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос