Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (о социальных гарантиях лицам, исполняющим обязанности по мобилизации)

Проект закона Украины от 24.03.2014 № 4500-2
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про соціальні гарантії особам, які виконують обов'язки щодо мобілізації)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N 50, ст. 375):

1) пункт 3 частини першої статті 36 викласти у наступній редакції:

"3) призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації;";

2) частину другу статті 119 викласти у наступній редакції:

"Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.".

2. Частину першу статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, N 24, ст. 243) доповнити пунктом 8 такого змісту:

"8) особа, яка звільнилася із військової служби під час мобілізації (протягом шести місяців після закінчення служби), але на момент призову не була працевлаштована.".

3. Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N44, ст.416) доповнити статтею 22-1 такого змісту:

"Стаття 22-1. Гарантії для працівників на час проходження військової служби при мобілізації

1. На час проходження працівниками військової служби під час мобілізації:

1) за працівниками зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності;

2) особи, які не займають посад на підприємстві, в установі, організації, і є позичальниками кредитно-фінансових установ, можуть скористатися правом тимчасового призупинення виплати щомісячного платежу по узятому ними кредиту (позиці) та відповідних відсотків і перенесення строку погашення кредиту (позики).

2. Особам, що зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, одноразово виплачується компенсація в розмірі середньої заробітної плати, а особам, що зазначені у пункті 2 частини першої цієї статті, одноразово виплачується компенсація в розмірі середньої заробітної плати у населеному пункті, у якому він був призваний.".

Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Дія цього Закону також поширюється на усіх осіб, які були мобілізовані після набрання чинності Законом України від 17.03.2014 року N 1126-VII "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію".

3. Кабінету Міністрів України у тижневий термін з дня набрання чинності цим Законом:

1) забезпечити прийняття передбачених цим Законом нормативно-правових актів;

2) привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

3) забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів інших центральних органів виконавчої влади України.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос