Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно ограничения права быть избранным для некоторых лиц)

Проект закона Украины от 11.08.2014 № 4429а-1
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо обмеження права бути обраним для деяких осіб)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести в Законі України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 10 - 11, ст. 73) такі зміни:

1) статтю 9 доповнити новими частинами 5, 6 та 7 наступного змісту:

5. Не може бути висунутий кандидатом й обраний депутатом громадянин, який в минулому був обраний народним депутатом до складу Верховної Ради України одного або декількох скликань.

6. Не може бути висунутий кандидатом й обраний депутатом громадянин, який в період до 24 серпня 1991 року (та на час проголошення незалежності України) був:

1) Обраний до вищих та центральних органів Комуністичної партії радянського союзу (КПРС), Комуністичної партії України (КПУ) та інших союзних республік СРСР;

2) Обраний до обласного комітету Комуністичної партії радянського союзу (КПРС), Комуністичної партії України (КПУ) та інших союзних республік СРСР;

3) Обраний до складу Центрального Комітету Всесоюзного Ленінського Комуністичного Союзу молоді (ВЛКСМ), Центрального Комітету Ленінської Комуністичної Спілки Молоді України (ЛКСМУ) та інших союзних республік СРСР, обласних комітетів ВЛКСМ, ЛКСМУ та інших союзних республік СРСР;

4) співробітником КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік СРСР;

5) рахувався студентом вищого навчального закладу ім. Фелікса Дзержинського при Раді міністрів СРСР, вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ СРСР, Вищої політичної, партійної школи СРСР, УРСР або науковим аспірантом, або студентом чи учасником курсів у спеціальних партійних, політичних школах, або курсах і школах ФСБ, КДБ, КПРС на території СРСР та СНД.

7. Не може бути висунутий кандидатом й обраний депутатом громадянин, який в період після 24 серпня 1991 року обіймав або обіймає одну або декілька наступних посад:

1) Президента України;

2) Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністра України;

3) Члена Кабінету Міністрів України - міністра;

4) Секретаря Ради національної безпеки і оборони України та його заступника;

5) Керівника центрального органу виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України;

6) голови місцевої державної адміністрації;

7) Голови Служби безпеки України та його заступника;

8) Генерального прокурора України та його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та м. Севастополя, їх заступників, прокурора та заступника прокурора Дніпровської екологічної прокуратури, прокурора району, міжрайонної прокуратури, прокуратур у містах та їх заступників, прокурорів та заступників прокурорів з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері;

9) Голови Національного банку України;

10) Голови та членів Рахункової палати України;

11) Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

12) Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим та його заступника;

13) судді Конституційного Суду України;

14) професійного судді;

15) члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

16) члена Вищої ради юстиції;

17) члена Центральної виборчої комісії.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос