Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Гражданский кодекс Украины (относительно введения ограничений размера санкций, которые могут быть применены в соответствии с договором относительно физического лица, просрочившего выполнение денежного обязательства)

Проект закона Украины от 05.08.2014 № 4425а
Дата рассмотрения: 05.08.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо введення обмежень розміру санкцій, що можуть бути застосовані відповідно до договору стосовно фізичної особи, яка прострочила виконання грошового зобов'язання)

Верховна Рада України постановляє:

I. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 40-44, ст. 356) із змінами і доповненнями:

1. Абзац другий частини другої статті 551 після слів "може бути збільшений у договорі" доповнити новим реченням такого змісту:

"Якщо боржником є фізична особа, то встановлений договором розмір неустойки за прострочення виконання грошового зобов'язання не може перевищувати облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується неустойка, від простроченої суми.".

2. Частину другу статті 625 після слів "якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом" доповнити новим реченням такого змісту:

"Якщо боржником є фізична особа, то встановлений договором розмір цих процентів за прострочення виконання грошового зобов'язання не може перевищувати облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачуються проценти, від простроченої суми.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону, у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос