Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 9, 17 Закона Украины "О лекарственных средствах" (относительно улучшения доступности вакцин и анатоксинов)

Проект закона Украины от 25.07.2014 № 4375а
Дата рассмотрения: 25.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статей 9, 17 Закону України "Про лікарські засоби" (щодо покращення доступності вакцин та анатоксинів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 22, ст. 86; 2006 р., N 22, ст. 184; 2012 р, N 19 - 20, ст. 168, N 30, ст. 348; із змінами, внесеними Законом України від 16 жовтня 2012 року N 5460-VI; 2013 р., N 23, ст. 225) такі зміни:

1) У статті 9:

частину дванадцяту після слів "крім АФІ" доповнити словами "та медичних імунобіологічних препаратів, що використовуються для здійснення профілактичних щеплень з метою запобігання поширенню інфекційних захворювань, включених до календаря профілактичних щеплень, та які пройшли процедуру прекваліфікації ВООЗ та включені до переліку ВООЗ прекваліфікованих лікарських засобів";

частину вісімнадцяту замінити трьома частинами такого змісту:

"Після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації.

Лікарський засіб може застосовуватись в Україні протягом необмеженого строку з дня його державної перереєстрації.

Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватись в Україні до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці."

У зв'язку з цим частини дев'ятнадцяту - двадцять третю вважати відповідно двадцять першою - двадцять п'ятою.

2) У статті 17:

частину першу після слів "дозволених до імпорту ліцензіату, а також особливі умови провадження діяльності." доповнити реченням "У разі ввезення медичних імунобіологічних препаратів, що використовуються для здійснення профілактичних щеплень з метою запобігання поширенню інфекційних захворювань, включених до календаря профілактичних щеплень та які пройшли процедуру прекваліфікації ВООЗ та включені до переліку ВООЗ прекваліфікованих лікарських засобів, такі препарати не зазначаються у переліку лікарських засобів, дозволених до імпорту, що міститься у додатку до ліцензії на імпорт."

частину п'яту після слів "стихійного лиха, катастроф, епідемічного захворювання" доповнити словами "проведення антитерористичної операції, введення воєнного, надзвичайного стану".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

О. Турчинов

Опрос