Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О применении амнистии в Украине" (относительно уточнения порядка применения амнистии в случае вступления в силу закона об амнистии до окончания досудебного расследование и во время судебного рассмотрения)

Проект закона Украины от 06.03.2014 № 4373
Дата рассмотрения: 06.03.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про застосування амністії в Україні" (щодо уточнення порядку застосування амністії у разі набрання чинності законом про амністію до закінчення досудового розслідування та під час судового розгляду)

Верховна Рада України постановляє:

1. Закон України "Про застосування амністії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 51, ст. 580) доповнити новою статтею 31 такого змісту:

"Стаття 31. У разі набрання чинності законом про амністію до закінчення досудового розслідування, прокурор, який затвердив обвинувальний акт, зобов'язаний роз'яснити підозрюваному про можливість застосування судом щодо нього амністії і її правові наслідки.

Якщо підозрюваний висловив бажання, щоб до нього був застосований акт амністії, визнає свою вину, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини, згоден з обвинувальним актом і відшкодував або до початку судового розгляду зобов'язується відшкодувати завдані ним збитки або усунути заподіяну злочином шкоду, прокурор надсилає до суду обвинувальний акт разом з письмовим клопотанням підозрюваного про застосування амністії.

У разі набрання чинності законом про амністію під час судового розгляду, суд роз'яснює обвинуваченому про можливість застосування щодо нього амністії і її правові наслідки.

Якщо обвинувачений висловив бажання, щоб до нього був застосований акт амністії, він складає про це письмове клопотання, в якому визнає свою вину, погоджується зі встановленими досудовим розслідуванням або судовим слідством обставинами, повідомляє про відшкодування завданих ним збитків або усунення заподіяної злочином шкоди.

Обвинувачений вправі заявити клопотання про відкладення судового розгляду і надання йому часу для відшкодування завданих ним збитків або усунення заподіяної злочином шкоди.

Розгляд клопотання про застосування амністії проводиться судом під час підготовчого судового засідання (якщо воно надійшло разом з обвинувальним актом) або судового розгляду за обов'язкової участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження. Відсутність інших учасників судового провадження не є перешкодою для розгляду.

Під час судового засідання суд повинен з'ясувати у обвинуваченого, чи цілком він розуміє:

1) що має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов'язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, а він має такі права:

мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення;

мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно;

допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь;

2) характер кожного обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим;

3) наслідки застосування амністії.

Перед прийняттям рішення суд з'ясовує у потерпілого та прокурора, чи дійсно відшкодовані завдані обвинуваченим збитки або усунена заподіяна злочином шкода та чи розуміє потерпілий наслідки застосування до обвинуваченого амністії.

Суд зобов'язаний переконатися у судовому засіданні, що клопотання підозрюваного про застосування амністії, надане під час досудового розслідування, є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз чи інших обставин. Для з'ясування добровільності надання клопотання у разі необхідності суд має право витребовувати документи, у тому числі скарги підозрюваного чи обвинуваченого, подані ним під час кримінального провадження, та рішення за наслідками їх розгляду, а також викликати в судове засідання осіб та опитувати їх.

Установивши наявність можливості застосування до обвинуваченого амністії, суд ухвалює обвинувальний вирок із звільненням засудженого від відбування покарання, який повинен відповідати загальним вимогам до обвинувальних вироків".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос