Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно урегулирования законодательства в сфере применения предупредительных мер к лицу, касательно которого предусматривается применение принудительных мер медицинского характера или решался вопрос об их применении)

Проект закона Украины от 22.07.2014 № 4335а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання законодавства у сфері застосування запобіжних заходів до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 4, ст. 19):

1) У пункті й) частині 1 статті 6 Закону після слів "застосування до нього заходів примусового лікування" доповнити словами "примусових заходів медичного характеру, або запобіжного заходу до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування".

2) У частині другій статті 9 Закону після слів "які вчинили суспільно небезпечні діяння" доповнити словами "запобіжного заходу до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування".

2. Закон України "Про психіатричну допомогу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 19, ст. 143):

доповнити Закон новою статтею 191 такого змісту:

"Стаття 191. Запобіжні заходи до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування

Запобіжні заходи до особи, стосовно якої передбачається застосування, припинення примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, припинення можуть бути застосовані, припинені за рішенням суду у випадках та в порядку, передбаченим Кримінальним процесуальним кодексом України такі запобіжні заходи:

1) передання на піклування опікунам, близьким родичам чи членам сім'ї з обов'язковим лікарським наглядом;

2) поміщення до психіатричного закладу в умовах, що включають її небезпечну поведінку.

Забезпечення належних умов, що виключають небезпечну поведінку особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування покладається на органи внутрішніх справ.

Забороняється застосовувати запобіжний захід у виді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають її небезпечну поведінку в психіатричних лікарнях, їх структурних підрозділах, призначених для застосування за рішенням суду примусових заходів медичного характеру".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін з дати набрання чинності цим Законом:

- забезпечити прийняття нормативно-правових актів необхідних для реалізації положень Закону;

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

- забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України 

О. В. Турчинов

Опрос