Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обязательного информирования об учредителях и владельцах средств массовой информации)

Проект закона Украины от 28.02.2014 № 4329
Дата рассмотрения: 28.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо обов'язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Внести зміни до статті 46 Закону України "Про телебачення та радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 10, ст. 43):

пункт 1 викласти в такій редакції:

"Телерадіоорганізація зобов'язана повідомляти свої вихідні дані:

1) найменування, позивні, логотип або емблему;

2) відомості про засновника (співзасновників), власника (співвласників) та осіб, які володіють істотною участю у юридичній особі: повне найменування, місцезнаходження, адреса головного офісу для юридичної особи; прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство для фізичних осіб. Цю інформацію треба повідомляти на початку кожної години під час ефіру.".

2. Внести зміни до статті 32 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1993 p., N1, ст.1; 2004 р., N 7, ст.5 1; із змінами, внесеними законами України від 16 жовтня 2012 року N 5461-VI і від 20 листопада 2012 року N 5492-VI):

пункт 2 викласти в такій редакції:

"інформація про засновника (співзасновників) та власників (співвласників) видання (повне найменування, місцезнаходження, адреса головного офісу для юридичної особи; прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство для фізичних осіб)."

3. Внести зміни до статті 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 2005 p., N 16, ст. 265; 2006 p., N 18, ст. 155; 2011 р., N 28, ст. 252):

Після дев'ятого абзацу додати новий абзац такого змісту:

"нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо обов'язковості інформування під час ефіру про своїх засновників та власників.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос