Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" относительно права детей на пенсию по потере кормильца

Проект закона Украины от 27.02.2014 № 4293
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо права дітей на пенсію по втраті годувальника

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 37, ст. 237 із наступними змінами) такі зміни:

1. Частину першу статті 36 викласти у такій редакції:

"1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від наявності в померлого годувальника страхового стажу та від того, чи були вони на його утриманні.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування."

2. Статтю 37 доповнити новою частиною третьою такого змісту:

"3. Дітям померлого годувальника, який на день смерті не мав страхового стажу, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одну дитину - 50 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, визначеного законом; на двох та більше дітей - 100 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, визначеного законом, що розподіляється між ними рівними частками."

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос