Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене необоснованных льгот и привилегий для членов Кабинета Министров Украины, народных депутатов Украины, судей и государственных служащих

Проект закона Украины от 24.02.2014 № 4258
Дата рассмотрения: 24.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, суддів та державних службовців

Цей Закон спрямовано на реалізацію статті 24 Конституції України з метою законодавчого забезпечення рівності конституційних прав і свобод громадян.

Стаття 1. Основні завдання Закону

1. Основними завданнями цього Закону є:

забезпечення рівності конституційних прав і свобод та рівності усіх громадян перед законом;

відновлення соціальної справедливості;

впорядкування пільг та привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави;

оптимізації видатків державного бюджету України на утримання державного апарату;

забезпечення фінансування видатків на соціальний захист й соціальне забезпечення громадян та погашення заборгованості із заробітної плати.

Стаття 2. Сфера дії Закону

1. Дія цього Закону поширюється на членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, суддів та державних службовців.

2. Цей Закон визначає особливості надання пільг і привілеїв особам, визначеним частиною першою даної статті.

Стаття 3. Особливості надання пільг і привілеїв

1. Члени Кабінету Міністрів України, народні депутати України, судді та державні службовці можуть користуватися пільгами і привілеями виключно передбаченими Конституцією України.

2. За виконання посадових (службових) обов'язків членам Кабінету Міністрів України, народним депутатам України, суддям та державним службовцям, грошова винагорода виплачується виключно у вигляді встановленої заробітної плати без надбавок, нарахувань та премій у розмірах, що передбачаються для кожної категорії зазначених осіб державним бюджетом України на поточний рік.

3. Пенсійне забезпечення членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, суддів та державних службовців, здійснюється у встановленому законом порядку. Законами України не можуть бути передбачені особливі умови пенсійного забезпечення зазначених осіб.

Стаття 4. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про приведення законів України у відповідність із цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

3. До приведення законодавства України у відповідність з цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

4. Кошти, отримані від скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, суддів та державних службовців спрямовуються на фінансування захищених видатків Державного бюджету України, соціальний захист й соціальне забезпечення громадян та погашення заборгованості із заробітної плати.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос