Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов" (относительно одновременного проведения внеочередных выборов на всей территории Украины)

Проект закона Украины от 24.02.2014 № 4254
Дата рассмотрения: 24.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (щодо одночасного проведення позачергових виборів на всій території України)

Верховна Рада України постановляє:

1. Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної ради (ВВР), 2010, N 35-36, ст. 491) доповнити статтею 83-1 наступного змісту:

"Стаття 83-1. Особливості проведення одночасних позачергових виборів на всіх території України

1. Верховна Рада України має право прийняти рішення про одночасне проведення позачергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних міських голів на всій території України.

2. Позачергові вибори, призначені одночасно на всій території України, проводяться у порядку та у строки, визначені для проведення чергових виборів, з урахуванням особливостей, визначених цієї статтею.

3. У випадку призначення позачергових виборів одночасно на всій території України повноваження територіальних та дільничних виборчих комісій сформованих для проведення попередніх чергових виборів припиняються, формування їх нового складу проводиться відповідно до вимог цього Закону.

4. Оголошення про початок виборчого процесу позачергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів здійснюється Центральною виборчою комісією.

5. У випадку, якщо позачергові місцеві вибори на всій території України проводяться одночасно з позачерговими виборами Президента України застосовуються наступні особливості:

1) дільничні виборчі комісії з позачергових виборів Президента України одночасно здійснюють повноваження дільничних виборчих комісій з проведення місцевих виборів, дільничні виборчі комісії з місцевих виборів не утворюються;

2) повноваження члена дільничної виборчої комісії з позачергових виборів Президента України можуть бути достроково припинені виборчою комісією, яка її утворила, у випадках, визначених пунктами 5, 6, 8, 9 частини четвертої статті 29 цього Закону за поданням територіальної виборчої комісії з місцевих виборів, яка утворювала б відповідну дільничну виборчу комісію під час проведення місцевих виборів окремо від позачергових виборів Президента України;

3) під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці першим проводиться підрахунок голосів на виборах Президента України, після чого проводиться підрахунок голосів виборців поданих на місцевих виборах;

4) питання одночасного проведення позачергових виборів Президента України з позачерговими місцевими виборами, не врегульовані цим Законом та Законом України "Про вибори Президента України" визначаються Центральною виборчою комісією шляхом прийняття постанов.

6. Строк повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних,міських голів, обраних на позачергових виборах, проведених одночасно на всій території України становить п'ять років.

7. Верховна Рада України має право призначити позачергові вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим разом з одночасними позачерговими виборами депутатів місцевих рад та сільських, селищних міських голів.".

2. Цей Закон набирає чинності з дня наступного, за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос