Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно установления уголовной ответственности за надругательство над местами погребения участников национально-освободительной борьбы за свободу и независимость Украины, жертв репрессий тоталитарного коммунистического режима и геноцида 1932 - 1933 годов)

Проект закона Украины от 24.02.2014 № 4242
Дата рассмотрения: 24.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за наругу над місцями поховання учасників національно-визвольної боротьби за свободу і незалежність України, жертв репресій тоталітарного комуністичного режиму та геноциду 1932 - 1933 років)

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 297 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25 - 26, ст. 131 зі змінами) викласти в такій редакції:

"Стаття 297. Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого

1. Наруга над могилою, іншим місцем поховання, над тілом (останками, прахом) померлого або над урною з прахом померлого, а також незаконне заволодіння тілом (останками, прахом) померлого, урною з прахом померлого, предметами, що знаходяться на (в) могилі, в іншому місці поховання, на тілі (останках, прахові) померлого, -

караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою, групою осіб, або з корисливих чи хуліганських мотивів, або щодо братської могили, могили Невідомого солдата, місця поховання учасника національно-визвольної боротьби за свободу і незалежність України, жертви репресій тоталітарного комуністичного режиму, жертви геноциду 1932 - 1933 років, або поєднані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, -

караються обмеженням волі на строк від чотирьох до п'яти років або позбавленням волі від чотирьох до семи років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос