Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О банках и банковской деятельности" (относительно выкупа проблемных задолженностей)

Проект закона Украины от 01.07.2014 № 4206а
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про банки та банківську діяльність" (щодо викупу проблемних заборгованостей)

Верховна Рада України постановляє:

IІ. Закон України "Про банки та банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 5-6, ст. 30) доповнити статтею 56-1 такого змісту:

"Стаття 56-1. Уступка права вимоги за договором кредитування

Комерційний банк зобов'язаний уступити право вимоги за кредитним договором в іноземній валюті державному банку, у тому випадку, якщо кредитор більш ніж 120 календарних днів не виконує свої зобов'язання по сплаті кредиту.

Підставою для прийняття рішення про уступку права вимоги за кредитним договором в іноземній валюті є заява комерційного банку.

Державний банк в термін, що не перевищує 30 календарних днів з моменту отримання відповідної заяви, приймає рішення про визначення розміру компенсаційної виплати за уступку права вимоги за договором кредитування.

Компенсаційна виплата комерційному банку обчислюється, як вартість кредиту за вирахуванням платежів, що були здійснені боржником на користь банку під час дії договору кредитивуння.

Якщо державний банк не має коштів для сплати компенсаційних виплат, то компенсаційна виплата може виплачуватись за рахунок випуску облігацій з фіксованою дохідністю у іноземній валюті. Строк обігу таких облігацій складає 10 років".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 01 січня 2015 року.

2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом:

подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

О. Турчинов

Опрос