Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на принудительную реализацию жилья, начисления и взыскания пени и других штрафных санкций за жилищно-коммунальные услуги гражданами, проживающими на территориях проведение антитеррористической операции в Донецкой и Луганской областях

Проект закона Украины от 27.06.2014 № 4188а
Дата рассмотрения: 24.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про мораторій на примусову реалізацію житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги громадянами, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях

Стаття 1. Метою цього Закону є встановлення додаткових гарантій щодо захисту житлових та майнових прав громадян, які проживають на територіях Донецької та Луганської областей, зокрема адміністративно-територіальних одиниць, у яких проводиться антитерористична операція, на період до 31 грудня 2015 року, протягом якого цим громадянам буде погашена заборгованість із виплат заробітної плати, стипендій, пенсій, що утворилася внаслідок проведення антитерористичної операції, а також встановлення додаткових гарантій захисту житлових та майнових прав громадян, звільнених на підставі зазначених обставин, до моменту їх працевлаштування, за умови отримання ними статусу зареєстрованого безробітного.

Стаття 2. Встановити мораторій на час, визначений у статті 1 цього Закону, на застосування примусової реалізації житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень) громадян, визначених у статті 1 цього Закону, а також на нарахування та стягнення з таких громадян пені та інших штрафних санкцій у разі наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Встановити мораторій на час, визначений у статті 1 цього Закону, на нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергоносії підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг.

Стаття 3. Порядок визначення адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких проводиться антитерористична операція, громадян та об'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, та перелік документів, якими підтверджуються підстави для застосування мораторію, визначені у статті 1 цього Закону, порядок компенсації підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги, під час дії цього Закону, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 4. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України розробити положення про порядок компенсації збитків постачальникам житлово-комунальних послуг, що підпадають під дію цього Закону.

____________

Опрос