Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно реструктуризации кредитных обязательств с иностранной валюты в гривню)

Проект закона Украины от 01.07.2014 № 4186а-1
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню)

Верховна Рада України постановляє:

1. Підрозділ 10 "Інші перехідні положення" Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 13-17, ст. 112) доповнити новим пунктом такого змісту:

"26. Особливості оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб банків і позичальників при проведенні реструктуризації відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню"

1. Банк відшкодовує (списує) за рахунок страхового резерву відображені у бухгалтерському обліку суми зобов'язань позичальника, прощених відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню".

2. До витрат операційної діяльності банків відносяться відображені у бухгалтерському обліку суми:

- витрат, що виникли внаслідок реструктуризації зобов'язань відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню";

- зобов'язань, що прощені відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", які не були відшкодовані (списані) за рахунок страхового резерву згідно з частиною першою цього підпункту.

До доходів операційної діяльності відносяться відображені у бухгалтерському обліку суми доходів, що виникли внаслідок реструктуризації зобов'язань відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню".

3. Підпункт 159.2.3 пункту 159.2 статті 159 розділу III цього Кодексу застосовується з урахуванням такого.

На збільшення доходу банку не спрямовується:

сума зменшення розміру страхового резерву, сформованого за кредитом до реструктуризації, здійсненої відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", що виникає внаслідок припинення визнання попередніх зобов'язань і визнання реструктуризованих зобов'язань за оцінкою, що здійснена в установленому правилами бухгалтерського обліку порядку та враховує можливі втрати за такими зобов'язаннями;

сума зменшення сукупного розміру страхового резерву внаслідок відшкодування (списання) за рахунок такого резерву частини заборгованості, прощеної згідно з підпунктом 1 цього пункту.

Подальше формування страхового резерву за заборгованістю, що була реструктуризована відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", здійснюється у загальному порядку згідно з підпунктами 159.2.1 та 159.2.2 пункту 159.2 статті 159 цього Кодексу.

4. За придбаними правами вимоги за фінансовими кредитами, що підлягають реструктуризації відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", пункт 153.5 статті 153 розділу III цього Кодексу застосовується з урахуванням такого:

Доходи, отримані банком від виконання вимог боржником та від наступного відступлення таких вимог після реструктуризації зобов'язань позичальника за кредитом, та доходи, отримані банком від виконання вимог боржником за зобов'язаннями за кредитом до дати їх реструктуризації, розглядаються сукупно як доходи за одним придбаним правом вимоги зобов'язань третьої особи (боржника) за фінансовим кредитом.

Розрахований згідно з підпунктом 153.5 статті 153 результат за такими операціями зменшуються (збільшуються) на суми, включені платником податку до доходів (витрат) стосовно цих кредитів на підставі інших норм розділу III цього Кодексу.

5. Не вважається доходом, отриманим у вигляді додаткового блага відповідно до пункту 164.2.17 статті 164 цього Кодексу сума зобов'язань платника податку, прощених відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню".

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума зобов'язань платника податку, прощених відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню".

2. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування

 

Голова Верховної Ради
України

О. Турчинов

Опрос