Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно создания условий для размещения государственного заказа на промышленную продукцию среди отечественных производителей)

Проект закона Украины от 19.06.2014 № 4134а
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо створення умов для розміщення державного замовлення на промислову продукцію серед вітчизняних виробників)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (Голос України, від 19.04.2014 р., N 78) такі зміни:

1. Частину першу статті 1 доповнити новими пунктами 34) та 35) такого змісту:

"34) товар вітчизняного походження - товар, повністю вироблений або достатньо перероблений на території України відповідно до критеріїв, встановлених митним законодавством;

35) вітчизняні товаровиробники - постачальники (далі - вітчизняні товаровиробники) - фізичні та (або) юридичні особи, які є резидентами України і виробляють товари, повністю вироблені або достатньо перероблені на території України."

2.Доповнити новою статтею 6-1 такого змісту:

"Стаття 6-1. Застосування національного режиму при здійсненні державних закупівель товарів.

1. При здійсненні замовниками державних закупівель товарів, що походять з іноземної держави або групи іноземних держав, застосовується національний режим на рівних умовах з товарами вітчизняного походження, за винятком випадків, передбачених цим законом.

2. З метою підтримки промислових підприємств протягом часу їх повної або часткової залежності від державних закупівель, Кабінет Міністрів України має право визначати перелік промислових товарів, які закуповуються виключно у вітчизняних товаровиробників.

3. З метою стимулювання економічної активності під час економічної кризи Кабінет Міністрів України має право визначати перелік державних інфраструктурних проектів у сфері транспорту, енергетики, міської інфраструктури, кошти для реалізації яких можуть використовуватися для закупівлі товарів виключно вітчизняного походження. Використання зазначених коштів на закупівлю товарів іноземного походження допускається у випадку, якщо продукція відповідної якості не виробляється в Україні у достатньому обсязі.

4. З метою підтримки створення й розвитку вітчизняних галузей промисловості, Кабінет Міністрів України має право встановлювати понижуючий коефіцієнт для товарів іноземного походження у розмірі до 15 % для певних груп промислових товарів та визначати особливості застосування такого коефіцієнта. При розміщенні замовлень на постачання товарів для потреб замовників шляхом проведення відкритих торгів у разі, якщо переможцем відкритих торгів визначена пропозиція про поставку товарів, що походять з іноземної держави, договір замовника з таким переможцем торгів укладається за ціною, запропонованою учасником торгів, зниженою на розмір понижуючого коефіцієнта від запропонованої ціни. Понижуючий коефіцієнт не може застосовуватися у разі, якщо:

1) у рамках одного конкурсу (лота) передбачається поставка товарів, тільки частина з яких включена до переліку товарів, визначеному Кабінетом Міністрів;

2) у пропозиціях конкурсних торгів не міститься пропозицій про постачання товарів вітчизняного походження.".

3. Частину другу статті 22 доповнити новим пунктом 20) такого змісту:

"20) у разі закупівлі товарів - вимогу про зазначення учасником у пропозиції конкурсних торгів інформації про країну походження товарів.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос