Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно введения в эксплуатацию объектов недвижимого имущества, построенных без разрешения на выполнение строительных работ

Проект закона Украины от 11.02.2014 № 4126
Дата рассмотрения: 19.05.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо введення в експлуатацію об'єктів нерухомого майна збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122):

1) доповнити статтею 97-2 такого змісту:

"Стаття 97-2. Самовільне будівництво будинків або споруд

Самовільне будівництво будинків або споруд - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

2) у частині першій статті 244-6 цифру "97" замінити цифрою "97-2".

2. Пункт 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011, N 34, ст. 343) викласти у такій редакції:

"9. Встановити, що до 31 січня 2017 року прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, а також громадських будинків I і II категорії складності, будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорії складності, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт до 12 березня 2011 року, здійснюється шляхом реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації у Порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації здійснюється органом державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви про прийняття в експлуатацію об'єкта.

До заяви додаються:

1) два примірники заповненої декларації;

2) засвідчена у встановленому порядку копія документа, що посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою;

3) технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації;

4) звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно).

Орган державного архітектурно-будівельного контролю приймає рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення та про накладення штрафу:

щодо фізичних осіб - відповідно до статті 97-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (8073-X);

щодо юридичних осіб - відповідно до пункту 2 частини другої статті 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".

Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них збудовані до 5 серпня 1992 року не підлягають прийняттю в експлуатацію".

3. Пункт 2 частини другої статті 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 46, ст. 411) викласти у такій редакції:

"2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання або будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, закінчене у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос