Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно деятельности жилищно-строительных кооперативов)

Проект закона Украины от 19.06.2014 № 4125а
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо діяльності житлово-будівельних кооперативів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни та доповнення до таких законів України:

1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003, NN 40-44, ст. 356 із подальшими змінами) статтю 384 доповнити частиною четвертою наступного змісту:

"4. Член житлово-будівельного (житлового) кооперативу, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, стає власником такої квартири."

2. У Законі України "Про інвестиційну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1991, N 47, ст. 646 із подальшими змінами) частину третю статті 4 викласти у наступній редакції:

"Інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, житлово-будівельні кооперативи, а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва. Інші способи фінансування будівництва таких об'єктів визначаються виключно законами."

3. У Законі України "Про кооперацію" (Відомості Верховної Ради України, 2004, N 5, ст. 35):

1) частині шосту статті 29 викласти у наступній редакції:

"Майно кооперативу, що залишилося після задоволення вимог кредиторів кооперативу, здійснення виплат членам кооперативу паїв та виплат на паї, кооперативних виплат, оплати праці, розрахунків з кооперативним об'єднанням, членом якого він є, розподіляється між членами кооперативу у порядку, визначеному статутом. У випадку ліквідації кооперативу, що не має на меті одержання прибутків, його майно передається іншому (іншим) кооперативам, що не мають на меті одержання прибутків або зараховується до доходів бюджету."

2) частині сьому статті 29 викласти у наступній редакції:

"Майно неподільного фонду не підлягає поділу між його членами і передається за рішенням ліквідаційної комісії іншій (іншим) кооперативній організації (кооперативним організаціям). Майно неподільного фонду кооперативу, що не має на меті одержання прибутків, передається іншому (іншим) кооперативам, що не мають на меті одержання прибутків або зараховується до доходів бюджету. При цьому у рішенні повинні бути визначені напрями використання зазначеного майна."

4. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002, NN 3, ст. 27 із подальшими змінами) частину першу статті 41 викласти у наступній редакції:

"1. Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації. При вирішенні питання про використання земельної ділянки для розміщення житлової забудови перевага надається житлово-будівельним (житловим) кооперативам.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України 

О. Турчинов

Опрос