Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственно-частном партнерстве" (относительно повышения конкуренции, прозрачности и защиты интересов частных инвесторов)

Проект закона Украины от 18.06.2014 № 4108а
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство" (щодо підвищення конкуренції, прозорості та захисту інтересів приватних інвесторів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про державно-приватне партнерство" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 40, ст. 524) такі зміни:

1. Частину 1 статті 14 викласти у такій редакції:

"1. Визначення приватного партнера для укладення договору (договорів) у рамках державно-приватного партнерства здійснюється виключно на конкурсних засадах.

У разі подання менше двох заявок на участь у конкурсі з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства, або у разу подання менше двох конкурсних пропозицій щодо здійснення державно-приватного партнерства, конкурс оголошується таким, що не відбувся.".

2. Доповнити статтю 16 новою частиною 4 такого змісту:

"4. Орган, що проводив конкурс, зобов'язаний протягом семи днів з дня укладення договору в рамках державно-приватного партнерства оприлюднити на офіційному веб-сайті державного партнера звіт про результати проведення конкурсу з визначення приватного партнера. У звіті зазначається:

найменування та місцезнаходження державного партнера та об'єкта державно-приватного партнерства;

адреса веб-сайту, на якому розміщувалася інформація про конкурс;

строк здійснення державно-приватного партнерства, форма його реалізації та основні етапи;

умови проведення конкурсу;

кількість учасників, та найменування і місцезнаходження учасника, з яким укладений договір;

підстави визначення переможця та відхилення пропозицій інших учасників конкурсу;

дата укладення договору;

обсяг і форма фінансової участі державного та приватного партнерів у здійсненні зазначеного партнерства згідно договору;

перелік, обсяги і строки виконання передбачених договором робіт.".

3. Доповнити частину 3 статті 20 новим абзацом 4 такого змісту:

"У разі якщо ціни (тарифи) на послуги, що надаються у процесі здійснення державно-приватного партнерства, встановлені в розмірі, нижчому від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання), то сторони мають право внести відповідні зміни до договору щодо зобов'язань сторін. До того часу, як буде досягнута домовленість між сторонами про внесення змін до договору, приватний партнер має право зупинити виконання договірних зобов'язань. На період зупинення виконання договірних зобов'язань положення щодо штрафних санкцій до приватного партнера не застосовуються.".

4. Доповнити статтю 21 новою частиною 3 такого змісту:

"3. Інформація про виконання договору, яку приватні партнери надають відповідним державним партнерам, повинна включати показники виконання договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства.

Державний партнер зобов'язаний оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті показники виконання договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, згідно з формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, протягом 10 робочих днів з дня надання приватним партнером інформації про виконання договору.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування..

2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

3. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос