Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об устранении негативных последствий и недопущении преследования и наказания лиц, которые были привлечены к административной ответственности во время мирных массовых акций протеста с использованием колесных транспортных средств

Проект закона Украины от 17.02.2014 № 4084-1
Дата рассмотрения: 17.02.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, які були притягнені до адміністративної відповідальності під час мирних масових акцій протесту з використанням колісних транспортних засобів

Стаття 1. Звільнити від адміністративної відповідальності та адміністративного стягнення в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, щодо яких складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 1222 Кодексу України за невиконання вимоги працівника міліції про зупинку, що мало місце 29 грудня 2013 р. на автодорозі Київ - Овруч (далі - особи), та закрити відповідні провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Стаття 2. Справи про адміністративні правопорушення, вказані у ст. 1 цього Закону, за якими провадження на момент набрання чинності цим Законом ще не завершені, підлягають закриттю на підставі цього Закону судом, у провадженні якого вони перебувають (судом першої або апеляційної інстанції).

Стаття 3. У випадку, якщо на момент набрання чинності цим Законом постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності за вказане в ст. 1 цього Закону адміністративне правопорушення набрала чинності, суддя суду апеляційної інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого проживає така особа, за заявою цієї особи виносить постанову про звільнення особи від адміністративної відповідальності та закриває провадження у відповідній справі про адміністративне правопорушення на підставі цього Закону.

Постанова про звільнення від адміністративної відповідальності виноситься суддею суду апеляційної інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого проживає особа, протягом трьох робочих днів з дня надходження до такого апеляційного суду відповідної заяви особи про звільнення її від адміністративної відповідальності та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо неї на підставі цього Закону.

Винесення вказаної в цій статті постанови суддею апеляційного суду здійснюється без виклику учасників провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Стаття 4. Посвідчення водія, вилучене в особи за вказане в ст. 1 цього Закону адміністративне правопорушення, підлягає поверненню цій особі органом, який зберігає таке посвідчення водія.

Повернення вилученого посвідчення водія здійснюється негайно, після звернення особи щодо такого повернення. Для повернення посвідчення водія особа пред'являє виключно вказану в ст. 3 цього Закону постанову судді суду апеляційної інстанції про звільнення цієї особи від адміністративної відповідальності та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо неї.

Стаття 5. Посвідчення водія, які не були вилучені у особи на дату набрання чинності цим Законом, не підлягають вилученню.

Стаття 6. Грошові кошти сплачені в якості штрафу особою за вказане в ст. 1 цього Закону правопорушення, підлягають поверненню такій особі органами державної казначейської служби України за місцем проживання такої особи на підставі вказаної в ст. 3 цього Закону постанови судді суду апеляційної інстанції про звільнення цієї особи від адміністративної відповідальності та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо неї.

Стаття 7. Грошові кошти, які на момент набрання чинності цим Законом не були сплачені в якості штрафу особою за вказане в ст. 1 цього Закону правопорушення, не підлягають сплаті.

Виконавчі провадження, відкриті щодо примусового стягнення вказаних в цій статті грошових коштів, підлягають негайному закінченню державними виконавцями, у провадженні яких перебувають такі виконавчі провадження на підставі положень цього Закону.

Стаття 8. Положення законодавства України про адміністративні правопорушення та про виконавче провадження можуть застосовуватися під час виконання цього Закону в частині, що йому не суперечить.

Стаття 9. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом одного місяця.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос