Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения уровня социальной защиты ветеранов войны

Проект закона Украины от 04.02.2014 № 4081
Дата рассмотрения: 30.07.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

4. Частини другу і третю статті 111 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451; 2010 р., N 8, ст. 62; 2014 р., N 4, ст. 61) викласти в такій редакції:

Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення і користувався менше 10 років, безоплатно передається у власність одному із членів сім'ї (за його бажанням) за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення. Спадкоємцю за заповітом такий автомобіль передається за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, за умови сплати податків і зборів за ставками, що діяли на день здійснення митного оформлення. Вищезазначена сума сплати податків і зборів зменшується на 0,84 відсотка за кожний повний місяць користування автомобілем. Під час розрахунку неповний місяць користування автомобілем (незалежно від кількості днів) зараховується як повний місяць. У разі якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї або спадкоємця за заповітом автомобіль передається їм у власність безоплатно.

У разі відсутності членів сім'ї або небажання членів сім'ї отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, або у разі несплати спадкоємцем за заповітом суми податків і зборів, визначених у частині другій цієї статті, автомобіль повертається (вилучається) органам соціального захисту населення у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України".

2. У Законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 45, ст. 425; 1996 р., N 1, ст. 1; 2005 р., N 9, ст. 185, N 16. ст. 202; 2006 р., N 22, ст. 181; із змінами, внесеними Законом України від 19 червня 2014 року N 1538-VII):

1) пункт 11 частини першої статті 6 викласти в такій редакції:

"11) особи, які у складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) залучалися до безпосереднього виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України, та особи, які на мінних тральщиках брали участь у траленні бойових мін у територіальних і нейтральних водах у воєнний і повоєнний час";

2) у частині першій статті 10:

пункт 2 викласти в такій редакції:

"2) батьків, дружин (чоловіків), які не одружилися вдруге, дітей віком до 18 років померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, партизанів, підпільників, учасників війни";

пункт 3 виключити;

3) у пункті 12 частини першої статті 12, пункті 17 частини першої статті 13 і пункті 12 частини першої статті 14 слова "одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік" замінити словами "одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік".

3. У Законі України "Про відпустки" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 2, ст. 4 із наступними змінами):

1) у розділі III:

назву викласти в такій редакції:

"Розділ III
Додаткові відпустки у зв'язку з навчанням. Творча відпустка. Відпустка для підготовки та участі в змаганнях. Додаткова відпустка ветеранам війни
";

доповнити статтею 162 такого змісту:

"Стаття 162. Додаткова відпустка ветеранам війни

Ветеранам війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік";

2) у частині першій статті 25:

пункт 4 викласти в такій редакції:

"4) особам, на яких поширюються норми Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 14 календарних днів щорічно";

доповнити пунктом 41 такого змісту:

"41) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких встановлений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 21 календарного дня щорічно".

1. Кодекс законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР; 1971 р., додаток до N 50, ст. 375) доповнити статтею 772 такого змісту:

"Стаття 772. Додаткова відпустка ветеранам війни

Ветеранам війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пунктів 1, 2 і 3 розділу I цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2015 року.

2. Встановити, що статус учасника бойових дій зберігається за особами, яких визнано учасниками бойових дій відповідно до пункту 11 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції, чинній до прийняття цього Закону.

3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

____________

Опрос