Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно обеспечения права народных депутатов объединяться в депутатские фракции (депутатские группы)

Проект закона Украины от 30.01.2014 № 4064
Дата рассмотрения: 30.01.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо забезпечення права народних депутатів об'єднуватися в депутатські фракції (депутатські групи)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 14-15, N 16-17, ст. 133, з наступними змінами) такі зміни і доповнення:

1. Статтю 57 викласти у такій редакції:

"Стаття 57. Формування депутатських фракцій (депутатських груп)

1. Депутатські фракції (депутатські групи) у Верховній Раді України утворюються виключно депутатами, за умови, що до складу кожної з депутатських фракцій (депутатських груп) входить не менш як 14 народних депутатів України.

2. Депутатські фракції (депутатські групи) формуються на першій сесії Верховної Ради нового скликання до розгляду питань про обрання Голови Верховної Ради України, створення органів Верховної Ради. Якщо цього не відбулося, головуючий на пленарному засіданні оголошує перерву для їх формування. Перед наступним пленарним засіданням Апарат Верховної Ради надає народним депутатам інформаційні матеріали, які були подані до Апарату Верховної Ради за день до початку зазначеного пленарного засідання, про сформовані відповідно до вимог цього Регламенту депутатські фракції (депутатські групи).

3. Депутатські групи формуються виключно із числа позафракційних депутатів, мають права депутатських фракцій і реєструються відповідно до статті 60 цього Регламенту.";

2. У статті 58:

назву статті викласти в такій редакції:

"Стаття 58. Принципи формування депутатських фракцій (депутатських груп)";

частину другу після слів "депутатську фракцію" доповнити словами "(депутатську групу) ";

3. У статті 59:

частини четверту - шосту виключити;

частини першу-третю вважати відповідно частинами другою-четвертою;

доповнити новою частиною першою такого змісту:

"1. Депутатські фракції (депутатські групи) не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, місцевих, професійних чи релігійних інтересів. Жодна депутатська фракція (депутатська група) не має права виступати від імені народу України, Верховної Ради України.";

4. У статті 60 цифру 15 замінити цифрою 14.

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. Рибак

Опрос