Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины о недрах относительно добычи полезных ископаемых из проявлений, не имеющих промышленного значения

Проект закона Украины от 06.06.2014 № 4039а
Дата рассмотрения: 06.06.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кодексу України про надра щодо видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення

Верховна Рада України постановляє:

I. Доповнити Кодекс України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 36, ст. 340) статтею 23-1 такого змісту:

"Стаття 23-1. Видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення

На проявах корисних копалин або їх ділянках, розробка яких для гірничодобувних підприємств визнана економічно недоцільною на підставі висновку державної експертизи та оцінки запасів і ресурсів корисних копалин проведеної центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, допускається розробка корисних копалин фізичними та юридичними особами, які є суб'єктами підприємницької діяльності.

Види корисних копалин, перелік об'єктів та розміри ділянок надр, що надаються для такої розробки, визначаються в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розробка корисних копалин може здійснюватися на підставі відповідного спеціального дозволу на користування надрами, що надається центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр без проведення аукціону та конкурсу за першим зареєстрованим зверненням заявника за умови його відповідності встановленим вимогам до користувача надрами та наявності згоди органів місцевого самоврядування.

Строк дії таких спеціальних дозволів на користування надрами не повинен перевищувати п'ять років.

На зазначену розробку родовищ корисних копалин гірничий відвід не надається.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

у двомісячний строк з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

у тримісячний строк розробити та затвердити порядок видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення.

 

Голова Верховної Ради
України

О. В. Турчинов

Опрос