Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно охраны животного мира)

Проект закона Украины от 21.01.2014 № 4004
Дата рассмотрения: 21.01.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони тваринного світу)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про тваринний світ" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 14, ст. 97 із наступними змінами), такі зміни:

1. Частину першу статті 35 Закону викласти у такій редакції: "Шкода, заподіяна об'єктами тваринного світу, підлягає відшкодуванню в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України".

2. Статтю 39 Закону доповнити новою частиною десятою такого змісту: "В травні-червні в місцях масового розмноження та вирощування потомства тваринами органами самоврядування оголошуються "сезони тиші" з обмеженнями господарської діяльності та добуванням об'єктів тваринного світу".

3. Статтю 48 Закону доповнити новою частиною четвертою такого змісту: "Забороняється використання пестицидів з діючою речовиною фосфіду цинку.".

4. В частині першій статті 52-1 після слова "(електровудок)" додати слова "електрогону, петель, самоловів, самострілів".

II. Внести до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 18, ст. 132 із наступними змінами), такі зміни:

1. У частині четвертій статті 33 Закону виключити слово "сойок".

III. Внести до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 27, ст. 170 із наступними змінами), такі зміни:

1. Пункт тридцять сьомий статті 26 Закону доповнити абзацом наступного змісту:

"Прийняття рішення про оголошення "сезону тиші" в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності та добуванням об'єктів тваринного світу".

2. Пункт третій статті 33 Закону доповнити абзацом наступного змісту:

"Підготовка і внесення на розгляд ради пропозиції щодо прийняття рішення про оголошення "сезону тиші" в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності та добуванням об'єктів тваринного світу".

3. Пункт двадцять четвертий статті 43 Закону доповнити абзацом наступного змісту:

"Прийняття рішення про оголошення "сезону тиші" в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності та добуванням об'єктів тваринного світу".

4. Пункт чотирнадцятий статті 44 Закону доповнити абзацом наступного змісту:

"Підготовка і подання на затвердження ради пропозицій щодо оголошення "сезону тиші" в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами з обмеженням господарської діяльності та добуванням об'єктів тваринного світу".

IV. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1984, додаток до N 51, ст. 1122 із наступними змінами), такі зміни:

1. У статті 85-1

а) Назву статті викласти у новій редакції:

"Виготовлення чи збут, зберігання, реклама заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу".

б) У частині першій після слова "збут" доповнити словом "зберігання".

в) додати частину третю:

"Реклама, а так само будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу - тягне за собою накладання штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами - від ста до двохсот п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян".

2. Статтю 88-1 викласти у такій редакції:

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу.

Порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

3. У статті 255:

"У частині першій пункт 9 доповнити наступним абзацом:

"громадський інспектор з охорони довкілля (частина четверта статті 85, 88-1, 91)".

V. Внести до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 27, ст. 230) такі зміни:

1) У статті 20:

а) у частині третій абзац третій після слова "обладнання" доповнити словами "газ, дим, струм";

б) у частині четвертій:

доповнити абзацом сьомим такого змісту:

"що зазнають лиха (переправляються кригою, рятуються від бурі, пожежі, снігопаду, розливу, снігової лавини, потерпають від голоду, потрапляють на ожеледицю, наст, до глибокого снігу, на обмерзлих птахів, які знаходяться в ополонках, на тварин в інших місцях надзвичайних ситуацій); на тварин, які знаходяться у безпорадному стані (на нельотний молодняк (хлопунків), молодняк звірів)".

доповнити частиною сьомою такого змісту: "Забороняється розорювання або в інший спосіб пошкодження, ліквідація природних місць мешкання диких тварин (нір, барлогів, гнізд тощо)".

2) У статті 25 у кінці частини першої після слова "медицини" додати: "За умови виконання порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах".

VI. Внести до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 34, ст. 502) такі зміни:

1) У статті 3

а) У частині першій у кінці другого абзацу додати абзац третій наступного змісту: "Пам'ятки природи також можуть відноситися до штучно створених об'єктів".

б) У частині третій додати абзац четвертий наступного змісту: "Пам'ятки природи також можуть знаходитися на території інших об'єктів природно-заповідного фонду".

2) У статті 15 у частині першій після слова "компонентів" додати "підтримка природних спонтанних процесів і явищ".

3) У статті 16 у частині другій абзац другий виключити.

VII. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2.Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін з моменту набрання чинності цим Законом:

забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що випливають із цього Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос