Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно создания Фонда общедоступных телекоммуникационных услуг

Проект закона Украины от 27.12.2013 № 3843
Дата рассмотрения: 27.12.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст. 112; 2012 р., N 6, ст. 50, N 24, ст. 248; 2013 р., N 16, ст. 136) такі зміни:

1) доповнити пункт 9.1 статті 9 підпунктом 9.1.19 такого змісту:

"9.1.19. збір до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг.";

2) розділ XIV доповнити новою главою 5 такого змісту:

"Глава 5. Збір до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг

Стаття 3171. Платники збору

3171.1. Платниками збору є оператори, провайдери телекомунікацій.

Стаття 3172. Об'єкт оподаткування збором

3172.1. Об'єктом оподаткування збором є дохід оператора, провайдера телекомунікацій, отриманий/нарахований від надання телекомунікаційних послуг, що сплачується споживачами оператору, провайдеру телекомунікацій, у будь-який спосіб та будь-якій формі без урахування податку на додану вартість та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

3172.2. Не включаються до об'єкту оподаткування збором вартість послуг з надання доступу оператором телекомунікацій до своїх мереж іншим операторам телекомунікацій (послуг надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку, взаємоз'єднання та послуги, що надаються в точках взаємоз'єднання), суми, що сплачуються операторами при розрахунках між собою за надані послуги роумінгу, вартість будь-яких телекомунікаційних послуг, що надаються одним оператором телекомунікацій іншому, а також вартість будь-яких послуг, що не передбачають телекомунікації (електрозв'язок).

Стаття 3173. Ставка збору

3173.1. Ставка збору встановлюється у розмірі 3,5 відсотків від об'єкту оподаткування збором.

Стаття 3174. Порядок обчислення і сплати збору

3174.1. Розмір збору, що підлягає до сплати платниками збору, визначається операторами, провайдерами телекомунікацій.

3174.2. Оператори, провайдери телекомунікацій подають щомісячно в терміни, встановлені законодавством для місячного податкового періоду, органам державної податкової служби, в яких вони зареєстровані, податкову декларацію про нарахування та сплату збору за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Оператори, провайдери телекомунікацій, до складу яких входять філії (відокремленні структурні підрозділи), подають зазначену податкову декларацію за місцем податкової реєстрації таких філій (відокремлених структурних підрозділів).

У щомісячній податковій декларації нараховані/сплачені суми збору зазначаються загальною сумою без розшифровки збору для окремих абонентів/споживачів.

3174.3. Оператори, провайдери телекомунікацій перераховують збір до Державного бюджету України в терміни, визначені для місячного податкового періоду.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня, наступного за днем його опублікування, та втрачає чинність з 1 липня 2020 року.

2. Збір до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг нараховується та сплачується операторами, провайдерами телекомунікацій по податковий період грудня 2019 року включно.

3. Кабінету Міністрів України протягом місяця від дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України 

В. РИБАК

Опрос