Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно улучшения пенсионного обеспечения

Проект закона Украины от 18.12.2013 № 3775
Дата рассмотрения: 17.12.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення пенсійного забезпечення

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законів України:

1. Частину четверту статті 37 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Відомості Верховної Ради України 1992 р., N 3, ст. 10; 2012 р., N 12-13, ст. 82) викласти в такій редакції:

"Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищу є чотирьох місяців), але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку.".

2. У Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України 1992 р. N 29, ст. 399):

статтю 13 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:

"Особам, зазначеним у пунктах "а" - "в" частини першої цієї статті, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а тим, що віднесені до категорій 2 або 3, - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.".

У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою.

частину шосту статті 30 Закону України викласти в такій редакції:

"Діти, які навчаються за денною формою навчання (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів органів внутрішніх справ і державної пожежної охорони) у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.".

ІІ. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року.

 

Голова Верховної Ради України

 

Опрос