Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно совершенствования отдельных положений)

Проект закона Украины от 16.12.2013 № 3760
Дата рассмотрения: 16.12.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо вдосконалення окремих положень)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992, N 13, ст. 178, 1992, N 37, ст. 543, 1996, N 35, ст. 162, 2013, N 28, ст. 297) такі зміни:

1. У частині першій статті 11:

а) пункт 3 викласти в такій редакції:

"3) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, або мають сукупний період проживання, роботи (служби) чи навчання у зонах безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;".

б) пункт 4 викласти в такій редакції:

"4) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, або мають сукупний період проживання, роботи (служби) чи навчання на територіях зон гарантованого добровільного відселення та посиленого радіоекологічного контролю - не менше чотирьох років;".

2. У частині першій статті 14:

а) абзац восьмий пункту 3 викласти в такій редакції:

"- постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, або мають сукупний період проживання, роботи (служби) чи навчання у зонах безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - категорія 3;".

б) пункт 4 викласти в такій редакції:

"4) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, або мають сукупний період проживання, роботи (служби) чи навчання на територіях зон гарантованого добровільного відселення та посиленого радіоекологічного контролю - не менше чотирьох років, - категорія 4.".

3. Абзац перший пункту 13 частини першої статті 22 викласти в такій редакції:

"13) особам, які постійно проживали до відселення чи самостійного переселення або постійно проживають чи працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - надання пільг, передбачених пунктом 18 частини першої статті 20, а також позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні;".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2015.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. Рибак

Опрос