Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно сохранения объектов культурного наследия

Проект закона Украины от 13.11.2013 № 3613
Дата рассмотрения: 13.11.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об'єктів культурної спадщини

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності"(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 34, ст. 343 із наступними змінами):

1) Частину четверту статті 17 доповнити новим реченням наступного змісту: "Обов'язковою складовою історико-архітектурного опорного плану населеного пункту є визначення допустимої висотності нової забудови, яка не повинна перевищувати історично складеної висотності в межах історичних ареалів.";

2) Статтю 24 доповнити новими частинами п'ятою, шостою наступного змісту:

"5. Забороняється надання у користування, передача в оренду або у власність земельних ділянок у населених пунктах, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у разі відсутності історико-архітектурного опорного плану.

6. Забороняється надання у користування, передача в оренду або у власність земельних ділянок для будівництва у межах охоронних (буферних) зон об'єктів, включених до Списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.".

У зв'язку з цим частину п'яту вважати частиною сьомою.

2. Частину четверту статті 33 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 39, ст. 333 із наступними змінами) викласти у наступній редакції:

"4. У межах історико-культурного заповідника та історико-культурної заповідної території забороняється діяльність, що негативно впливає або може негативно вплинути на стан збереження об'єктів культурної спадщини, режим їх охорони та використання.

На території охоронних (буферних) зон об'єктів, включених до Списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні забороняється будівництво, окрім будівництва інженерних мереж та комунікацій, необхідних для історико-культурних заповідників, а при реконструкції та реставрації будівель має бути збережена їх висотність, зовнішній вигляд та інші суттєві елементи будівель.

Реконструкція будівель на території охоронних (буферних) зон об'єктів, включених до Списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, дозволяється за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони культурної спадщини, на підставі висновків органів, що забезпечують дотримання режиму історико-культурної заповідної території, за умови не перевищення історично складеної висотності забудови.

Інші містобудівні, архітектурні та ландшафтні перетворення, меліоративні, шляхові, земляні роботи, проведення масових і видовищних заходів здійснюються:

у межах історико-культурного заповідника - за погодженням з органом, до сфери управління якого належить історико-культурний заповідник;

у межах історико-культурної заповідної території - за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, на підставі висновку органу, що забезпечує дотримання режиму історико-культурної заповідної території.".

3. Частину другу статті 54 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 3-4, ст. 27 із наступними змінами) викласти в такій редакції:

"2. Навколо історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій, музеїв просто неба, меморіальних музеїв-садиб, пам'яток культурної спадщини, їх комплексів (ансамблів) встановлюються зони охорони пам'яток із обмеженням будівництва, а також забороною іншої діяльності, що шкідливо впливає або може вплинути на додержання режиму використання таких земель.".

4. Частину другу статті 298 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 25-26, ст. 131 із наступними змінами) викласти в такій редакції:

"2. Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин, а також невжиття заходів щодо запобіганню їх знищенню, руйнуванню або пошкодженню власниками таких об'єктів та посадовими особами -

караються штрафом до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.".

5. В статті 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1984, додаток до N 51, ст. 1122 із наступними змінами) слова "від п'ятдесяти до ста" замінити словами "від п'ятисот до тисячі", а слова від "ста до ста п'ятдесяти" замінити словами "від тисячі до двох тисяч".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

3. Органам охорони культурної спадщини до 1 липня 2014 року створити єдиний реєстр охоронних договорів та забезпечити до нього публічний доступ.

 

Голова Верховної Ради України

В. Рибак

Опрос