Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно льгот по налогообложению инвестиций украинских трудовых мигрантов)

Проект закона Украины от 13.11.2013 № 3611
Дата рассмотрения: 13.11.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо пільг в оподаткуванні інвестицій українських трудових мігрантів)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13-17, ст. 112) такі зміни:

1.1. Доповнити статтю 14 пунктом 14.1.269 наступного змісту:

"14.1.269. Український трудовий мігрант - громадянин України, який тимчасово або постійно мешкав за межами України, працював на умовах договору трудового найму або за цивільно-правовими договорами чи здійснював підприємницьку або незалежну професійну діяльність та повертається на постійне або тимчасове місце проживання в Україну та/або громадянин України, який виїхав за межі України і працює закордоном на умовах договору трудового найму або за цивільно-правовими договорами чи здійснює підприємницьку або незалежну професійну діяльність.

Не вважаються українськими трудовими мігрантами наступні категорії осіб:

1) актори, інші артисти естради, науковці та спортсмени, які запрошені на роботу за кордон на короткий проміжок часу (на строк не більше двох місяців);

2) моряки, які працевлаштовані на суднах закордонного плавання, що ходять під прапором України та моряки українських військових кораблів;

3) особи, які отримують професійну підготовку та підвищують кваліфікацію за кордоном;

4) особи, які знаходяться за кордоном відповідно до діючих навчально-освітніх програм;

5) особи, які працюють у закордонних дипломатичних установах України, у розташованих за межами України філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах підприємств та організацій, створених відповідно до законодавства України;

6) священики, релігійні діячі або представники різних церков чи конфесій, визнаних належним чином у країні працевлаштування, які займаються виключно релігійною діяльністю;

7) особи, які були відряджені підприємствами, установами та організаціями України для роботи в країні працевлаштування".

1.2. Доповнити пункт 136.1 статті 136 підпунктом 136.1.26 наступного змісту: "136.1.26. суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді інвестицій від українського трудового мігранта, в тому числі грошові або майнові внески згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, якщо такі кошти або майно отримані платником податку і зараховані ним на баланс під час роботи українського трудового мігранта за кордоном та/або впродовж шести місяців з моменту його повернення в Україну".

1.3. Доповнити статтю 197 пунктом 197.22 наступного змісту: "197.22. Звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України українським трудовим мігрантом товарів для здійснення інвестиції і зараховані на баланс платника податку під час роботи українського трудового мігранта за кордоном та/або впродовж шести місяців з моменту його повернення в Україну.

У разі порушення вимог абзацу першого цього пункту щодо використання ввезеного товару для здійснення інвестиції або щодо строку здійснення інвестиції, або відчуження такого товару раніше трьох років з часу зарахування на баланс як інвестиції платник податку-український трудовий мігрант або платник податку, який здійснює відчуження такого товару, зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в день ввезення таких товарів, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення податкового зобов'язання, та за період із дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкових зобов'язань".

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос