Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно льгот по обложению ввозной пошлиной инвестиций украинских трудовых мигрантов)

Проект закона Украины от 13.11.2013 № 3610
Дата рассмотрения: 13.11.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо пільг в оподаткуванні ввізним митом інвестицій українських трудових мігрантів)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2012, N 44-45, N 46-47, N 48, ст. 552) такі зміни:

1.1. Доповнити частину першу статті 4 пунктом 65 наступного змісту:

"65) Український трудовий мігрант - громадянин України, який тимчасово або постійно мешкав за межами України, працював на умовах договору трудового найму або за цивільно-правовими договорами чи здійснював підприємницьку або незалежну професійну діяльність та повертається на постійне або тимчасове місце проживання в Україну та/або громадянин України, який виїхав за межі України і працює закордоном на умовах договору трудового найму або за цивільно-правовими договорами чи здійснює підприємницьку або незалежну професійну діяльність.

Не вважаються українськими трудовими мігрантами наступні категорії осіб:

1) актори, інші артисти естради, науковці та спортсмени, які запрошені на роботу за кордон на короткий проміжок часу (на строк не більше двох місяців);

2) моряки, які працевлаштовані на суднах закордонного плавання, що ходять під прапором України та моряки українських військових кораблів;

3) особи, які отримують професійну підготовку та підвищують кваліфікацію за кордоном;

4) особи, які знаходяться за кордоном відповідно до діючих навчально-освітніх програм;

5) особи, які працюють у закордонних дипломатичних установах України, у розташованих за межами України філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах підприємств та організацій, створених відповідно до законодавства України;

6) священики, релігійні діячі або представники різних церков чи конфесій, визнаних належним чином у країні працевлаштування, які займаються виключно релігійною діяльністю;

7) особи, які були відряджені підприємствами, установами та організаціями України для роботи в країні працевлаштування".

1.2. Доповнити статтю 287 частиною 21 наступного змісту: "21. Товари, що ввозяться на митну територію України українським трудовим мігрантом з метою інвестування, зараховані на баланс платника податку під час роботи українського трудового мігранта за кордоном та/або впродовж шести місяців з моменту його повернення в Україну, звільняються від сплати ввізного мита.

У разі порушення вимог абзацу першого цього пункту щодо використання ввезеного товару для здійснення інвестиції або щодо строку здійснення інвестиції, або відчуження такого товару раніше трьох років з часу зарахування на баланс платник податку-український трудовий мігрант або платник податку, який здійснює відчуження такого товару, зобов'язані сплатити ввізне мито на загальних підставах".

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос