Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно невозможности злоупотребления договором поручительства для создания искусственных ситуаций выбора подсудности)

Проект закона Украины от 31.10.2013 № 3517
Дата рассмотрения: 31.10.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо унеможливлення зловживання договором поруки для створення штучних ситуацій вибору підсудності)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до законодавчих актів такі зміни:

1. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 6, ст. 56) частину третю статті 15 доповнити другим реченням такого змісту:

"Якщо у справі беруть участь кілька відповідачів, які є боржниками за основним та додатковим зобов'язанням (порука тощо), справа розглядається господарським судом за місцезнаходженням того відповідача, який є боржником за основним зобов'язанням.";

3. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., NN 40-42, ст. 492) частину першу статті 113 доповнити абзацом такого змісту:

"Якщо у справі беруть участь кілька відповідачів, які є боржниками за основним та додатковим зобов'язанням (порука тощо), позов пред'являється за місцем проживання або місцезнаходженням того відповідача, який є боржником за основним зобов'язанням.".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос