Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления защиты работников заведений здравоохранения независимо от форм собственности при исполнении ими своих профессиональных обязанностей)

Проект закона Украины от 14.10.2013 № 3422
Дата рассмотрения: 09.10.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту працівників закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності під час виконання ними своїх професійних обов'язків)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 25-26, ст. 131) доповнити новою статтею 345-1 такого змісту:

"Стаття 345-1. Погроза або насильство щодо працівника закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності при виконанні ним професійних обов'язків

1. Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо працівника закладу охорони здоров'я незалежно від форм власності при виконанні цим працівником професійних обов'язків -

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Умисне заподіяння працівникові закладу охорони здоров'я незалежно від форм власності побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням медичним працівником професійних обов'язків -

карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Умисне заподіяння працівникові закладу охорони здоров'я незалежно від форм власності тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку з виконанням цим працівником професійних обов'язків -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.".

2. У Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 4, ст.19):

1) Статтю 77 доповнити новим пунктом п) такого змісту:

"п) вимагати й одержувати допомогу у виконанні покладених на них обов'язків, а в разі необхідності - для особистого захисту з боку відповідних правоохоронних та інших державних органів.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

III. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

- забезпечити перегляд і скасування органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що не відповідають цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос