Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно определения количества кандидатов одного пола в избирательном списке)

Проект закона Украины от 15.10.2013 № 3411-1
Дата рассмотрения: 15.10.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо визначення кількості кандидатів однієї статі у виборчому списку)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 10-11, ст. 73):

1) підпункт 1 пункту 3 статті 53 викласти у наступній редакції:

"виборчий список кандидатів у депутати від партії у загальнодержавному окрузі у кількості, яка не перевищує 225 осіб, при цьому враховуючи, що кількість кандидатів, тієї статті, яка менш представлена у виборчому списку, повинна складати не менше ніж 35 % від загальної кількості кандидатів у виборчому списку";

2) частину четверту статті 54 викласти у наступній редакції:

"Центральна виборча комісія не приймає документи, зазначені у частині першій цієї статті, якщо вони подані з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 58 цього Закону, або з порушенням визначення кількості кандидатів однієї статті у виборчому списку, яка визначена цим Законом.".

2. У Законі України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 52, ст. 561; 2013, N 15, ст. 97) статтю 15 викласти у такій редакції:

"Стаття 15. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі

Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України.

Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України, кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, відповідних багатомандатних округах передбачають представництво жінок і чоловіків у виборчих списках.

При формуванні виборчого списку, політична партія, виборчий блок повинні враховувати, що кількість кандидатів, тієї статті, яка менш представлена у виборчому списку, повинна складати не менше ніж 35 % від загальної кількості кандидатів у виборчому списку.

Контроль за цією вимогою здійснюють виборчі комісії.".

3. У Законі України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 35-36, ст. 491):

1) частину другу статті 36 після слів "або безпартійного громадянина." доповнити новим абзацом такого змісту:

"При висуванні кандидатів у депутати повинна забезпечуватись відповідна кількість кандидатів, при цьому враховувати, що кількість кандидатів, тієї статті, яка менш представлена у виборчому списку, повинна складати не менше ніж 35 % від загальної кількості кандидатів у виборчому списку";

2) статтю 37 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"4. Відповідна територіальна виборча комісія не приймає документи, зазначені у частині першій цієї статті, якщо вони подані з порушенням визначення кількості кандидатів однієї статі у виборчому списку, яка визначена цим Законом.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос