Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения равных прав и возможностей женщин и мужчин в избирательном процессе)

Проект закона Украины от 10.10.2013 № 3411
Дата рассмотрения: 10.10.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 52, ст. 561; 2013, N 15, ст. 97) статтю 15 викласти у такій редакції:

"Стаття 15. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі

Рівні виборчі права та можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України.

Політичні партії, виборчі блоки під час висунення кандидатів у народні депутати України, кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, відповідних багатомандатних округах передбачають представництво жінок і чоловіків у виборчих списках. При цьому у затвердженому виборчому списку частка кандидатів однієї статі має складати не більше 70 % від загальної кількості кандидатів, висунутих політичною партію, виборчим блоком.

Контроль за цією вимогою здійснюють виборчі комісії".

2. У Законі України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 10-11, ст. 73):

1) статтю 53 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"4. При цьому обов'язково забезпечується така частка представників однієї статі у виборчому списку кандидатів у депутати від партії у загальнодержавному окрузі:

а) у першій за списком п'ятірці кандидатів у депутати включених до виборчого списку партії - частка кандидатів однієї статі має складати не більше 60 %;

б) у кожній наступній за списком десятці кандидатів у депутати включених до виборчого списку партії - частка кандидатів однієї статі має складати не більше 70 %";

2) статтю 54 після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:

"5. Центральна виборча комісія не приймає документи, зазначені у частині першій цієї статті, якщо у затвердженому виборчому списку частка кандидатів однієї статі не відповідає вимогам цього Закону".

3. У Законі України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України(ВВР), 2010, N 35-36, ст. 491):

1) статтю 36 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:

"3. При цьому обов'язково забезпечується така частка представників однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати до відповідних рад:

а) у першій за списком п'ятірці кандидатів у депутати включених до виборчого списку місцевої організації партії - частка кандидатів однієї статі має складати не більше 60 %;

б) у кожній наступній за списком десятці кандидатів у депутати включених до виборчого списку місцевої організації партії - частка кандидатів однієї статі має складати не більше 70 %";

2) статтю 37 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"4. Відповідна територіальна виборча комісія не приймає документи, зазначені у частині першій цієї статті, якщо у затвердженому виборчому списку частка кандидатів однієї статі не відповідає вимогам цього Закону".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос