Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно усовершенствования отдельных положений)

Проект закона Украины от 03.09.2013 № 3168
Дата рассмотрения: 03.09.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення окремих положень)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кримінального процесуального кодексу України (Офіційний вісник України, 2012 р., N 37, стор. 11) такі зміни:

1. Частину першу статті 242:

- доповнити словом ", потерпілого";

- виключити речення "Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права".

2. Частину другу статті 243 доповнити словами "потерпілий мають" і викласти в такій редакції:

"2. Сторона захисту, потерпілий мають право самостійно залучати експертів на договірних умовах для проведення експертизи, у тому числі обов'язкової.".

3. У статті 245:

- у частині першій доповнити словами "потерпілим, які звернулися" і викласти у такій редакції:

"1. У разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, потерпілим, які звернулися за проведенням експертизи або за клопотанням яких експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом.";

- частину другу доповнити новим реченням "Положення статей 160 - 166 цього Кодексу застосовується потерпілим виключно щодо отримання зразків для експертизи."

4. Доповнити новою статтею 2911 такого змісту:

"Стаття 2911. Дії слідчого, прокурора при поверненні обвинувального акта

"1. Вказівки суду про усунення недоліків, викладені в ухвалі суду про повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, є обов'язковими для слідчого, прокурора.

2. Прокурору забороняється звертатися до суду з обвинувальним актом у випадку, якщо недоліки, викладені в ухвалі суду про повернення обвинувального акта, не були ним усунені.".

5. Частину першу статті 303 доповнити новим пунктом 9 такого змісту:

"9) рішення слідчого, прокурора про відмову у задоволенні клопотання про виконання вимог ст. 279 цього Кодексу - потерпілим, його представником чи законним представником.".

6. Статтю 314 доповнити новими частинами 5 та 6 такого змісту:

"5. У випадку, якщо суд дійде висновку про необхідність повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, суд не вправі вирішувати питання про обрання, зміну, скасування чи продовження заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжного заходу, обраного щодо обвинуваченого.

6. Обвинувальний акт в будь-якому випадку підлягає поверненню прокурору, якщо такий обвинувальний акт подається до суду повторно, і в даному обвинувальному акті не усунуті недоліки, викладені в ухвалі суду, на підставі якої даний обвинувальний акт було повернуто прокурору.".

7. Частину третю статті 315 викласти в такій редакції:

"3. Під час підготовки до судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу. За відсутності зазначених клопотань сторін кримінального провадження застосування заходів забезпечення кримінального провадження, обраних під час досудового розслідування, вважається продовженим.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос