Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно добровольного участия в системе общеобязательного государственного социального страхования священнослужителей, церковнослужителей религиозных организаций, которые не являются наемными работниками)

Проект закона Украины от 19.04.2013 № 2896
Дата рассмотрения: 02.07.2013 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування священнослужителів, церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. В Основах законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Відомості Верховної Ради України, 1998, N 23, ст. 121):

1) Доповнити абзац 4 частини першої статті 5 після слів "творчою діяльністю тощо" словами "а також священнослужителям та церковнослужителям релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

2) Доповнити статтю 7 частиною четвертою такого змісту:

"Священнослужителі та церковнослужителі релігійних організацій, які не є найманими працівниками, мають право на забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням в Україні за умови добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування".

2. У Законі України "Про свободу совісті та релігійні організації" (Відомості Верховної Ради України, 1991, N 25, ст. 283) частину другу статті 28 доповнити новим реченням такого змісту: "Священнослужителі та церковнослужителі релігійних організацій, які не є найманими працівниками, мають право на забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за умови добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування".

3. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Відомості Верховної Ради України, 1999, N 46-47, ст. 403):

1) Доповнити частину першу статті 2 після слів "громадян - суб'єктів підприємницької діяльності" словами "а також на священнослужителів та церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

2) Доповнити абзац 4 частини першої статті 5 після слів "громадян - суб'єктів підприємницької діяльності" словами "а також священнослужителів та церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

3) Доповнити пункт 1 частини першої статті 11 після слів "найманими працівниками" словами "а також священнослужителі та церковнослужителі релігійних організацій".

4. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (Відомості Верховної Ради України, 2000, N 22, ст. 171):

1) Доповнити абзац 3 частини першої статті 2 після слів "фермерського господарства" словами "священнослужителями та церковнослужителями релігійних організацій".

2) Доповнити статтю 6 частиною шостою такого змісту:

"6. Священнослужителі та церковнослужителі релігійних організацій, які не є найманими працівниками, мають право на забезпечення за цим Законом за умови сплати страхових внесків".

5. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 14, ст. 71) доповнити частину третю статті 6 після слів "не є членами творчих спілок" словами "а також священнослужителі та церковнослужителі релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

6. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003, N 49-51, ст. 376) доповнити пункт 4 частини першої статті 11 після слів "безпосередньо від цієї діяльності" словами "крім священнослужителів та церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

7. У Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011, N 2-3, ст. 11):

1) Доповнити пункт 5 частини першої статті 4 після слів "іншу подібну діяльність" словами "крім священнослужителів та церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

2) Доповнити абзац третій частини першої статті 10 після слів "селянського господарства" словами "священнослужителі та церковнослужителі релігійних організацій, які не є найманими працівниками".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цього Закону:

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

- забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Рибак 

Опрос